Wystarczy głos

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 17:40
22 października ukazała się nowa płyta L.U.C.-a, zatytułowana "PYYKYCYKYTYPFF"
Audio


– Po wielu latach walenia głową w mur, problemów natury koncertowo-organizacyjnej, wreszcie udało się rozkręcić niemalże ministerstwo L.U.C. Nareszcie zerwałem z imażem freaka, który jeździ na deskorolce pod wodą, a po zakończeniu festiwalu warto jedynie zamknąć go w klatce – zaznacza Łukasz Rostkowski L.U.C., gość "Stacji Kultura".

Artysta zapewnia, że podobnie jak w przypadku poprzednich albumów, płyta "PYYKYCYKYTYPFF" będzie nawiązywała do tematów historycznych i narodowych. – Nadal mnie to jara, chcę te motywy wykorzystać w grafice, filmie. Teksty zahaczają o moje poprzednie rozkminy, ale wprowadzam kolejny strzał z innej flanki. Moja fascynacja Polską i jej historią nie maleje. Cały czas pracuję nad projektem "Zrozumieć Polskę". Szykuje się prolog, film i towarzyszące pomysły – wyjaśnia muzyk.

Album wyróżnia się tym, że jedynym wykorzystanym na nim muzycznym tworzywem jest ludzki głos. – Na płycie nie ma ani jednego instrumentu, ani nawet pół. Chyba, że głos uznamy za instrument – przekonuje artysta. Wydawnictwo wyróżnia się nie tylko warstwą muzyczną, ale też formą. Będzie się składało z dwóch krążków, jeden będzie zawierał utwory z tekstami, drugi samą treść muzyczną.

– Dopiero odkrywam, jak ogromnym i niezwykłym instrumentem jest głos. To, jak zaśpiewamy, zależy od tego, co wypiliśmy poprzedniego dnia, jak się czujemy, ale i od tego, ile razy powiedzieli dziś w telewizji o krzyżu – przyznaje L.U.C.

– Planujemy trasę koncertową, ma się zacząć dopiero od nowego roku – zapewnia gość „Stacji Kultura”. – Mamy już wizję koncertów: pełen live w formie audiowizualnego performance, choć, oczywiście, podoba mi się wersja: pełen playback, czytanie książek w głębokim fotelu i dokładanie do ognia w kominku – żartuje muzyk.

Am

 

Zobacz więcej na temat: MUZYKA POLSKA
Czytaj także

THE CUTS w trasie - nie przegap!

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2010 14:37
Koncerty poleca Czwórka. Zespół był gościem "Magazynu" 18 listopada. Posłuchaj/zobacz!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natural Dread Killaz sięgają do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 08:00
15 października odbędzie się w Tychach koncert Natural Dread Killaz & Riddim Bandits. W Cluster Pub usłyszymy kawałki z płyty "Ile lat?". Album poleca Czwórka!
rozwiń zwiń
Czytaj także

French Horn Rebellion - "This Moment"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 13:33
"Nasza muzyka jest trochę rąbnięta" - mówią muzycy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wściekły jad" spod krzyża

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2010 14:49
Muzyk, tekściarz i prorok – Jarosław Janiszewski z Bielizny – o najnowszym teledysku, polskim katolicyzmie i głupocie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wściekły jad" spod krzyża

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2010 14:49
Muzyk, tekściarz i prorok – Jarosław Janiszewski z Bielizny – o najnowszym teledysku, polskim katolicyzmie i głupocie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od West Endu do Broadwayu

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2010 13:36
Wciągająca muzyka, znakomite aranżacje, świetne układy choreograficzne i piękne głosy, czyli wszystko to, co w musicalu najlepsze w wykonaniu niemal setki artystów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

L.U.C o północy

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 12:20
Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński zapraszają na spotkanie z najbardziej hip-hopowym spośród polskich awangardzistów.
rozwiń zwiń