"Tik Tak Bum" - zgadnij, zanim bomba wybuchnie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 16:43
Tykająca bomba, superszybkie kojarzenie obrazów i słów – to czeka chętnych, by zmierzyć się w grze "Tik Tak Bum" w wersji "Junior".
Audio

Gra "Tic Tac Bum", którą testowaliśmy już w Czwórce to zabawa słowami. Należało wówczas wykombinować jak najwięcej słów, podczas gdy czas gonił, bo w tle cały czas… tykała bomba. W wersji "Junior" jest podobnie. Bomba również tyka.

W tej wersji nie wymyślamy jednak słów, a skojarzenia, które przychodzą nam do głowy po spojrzeniu na wylosowaną uprzednio kartę. – Bomba jest niesamowitym gadżetem tej gry – tłumaczy Kuba Marcinowicz, dziennikarz Czwórki. – Wymyślanie skojarzeń, podczas gdy bomba tyka, wcale nie jest takie proste.

Więcej gier w "Rozgrywce" <<<

Przegrywa ten, któremu, jako pierwszemu, bomba „wybuchnie” pięć razy. Pozostali gracze są… wygrani. – Ta gra daje dużo frajdy, , pozytywnych emocji, jest bardzo dynamiczna – mówi Marcinowicz. – Moim zdaniem to świetna imprezowa gra.

 Dowiedz się więcej o grze i jej zasadach, słuchając nagrania ze "Stacji Kultura", bądź obejrzyj "skojarzeniowe" zmagania dziennikarzy Czwórki na wideo.

Kamil
Kamil Jasieński i Kuba Marcinowicz 
(kd)

Czytaj także

"Teomachia": zostań swoim własnym bogiem

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 19:31
W tej grze każdy z graczy wciela się w jednego z bogów, występujących w jednej z mitologii - od celtyckiej po grecką. Naszych wyznawców przedstawiają żetony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyścig pingwinów": jeśli się potkniesz, tracisz wszystko

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 12:00
Z ogromnego pudełka wyciągamy… górę lodową. Mnóstwo pingwinów będzie musiało ścigać się na jej szczyt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Grimassimix" – gra z lusterkiem

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 19:48
To niby gra planszowa dla dzieci powyżej 4 lat, ale osobnicy całkiem dorośli również będą się przy niej świetnie bawić. Gra bowiem polega na… strojeniu min.
rozwiń zwiń