Z "Aktivistem" na imprezę!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 06:30
Fani muzyki oraz ci, którzy trzymają rękę na pulsie tego co jest trendy nie wyobrażają sobie początku wakacji bez Open'era. Ale to nie jedyny wakacyjny festiwal, na który warto zwrócić uwagę. Zwłaszcza na Dolnym Śląsku.
Audio
  • Najlepsze imprezy w Polsce polecają Czwórka i "Aktivist" (Stacja Kultura/Czwórka)
Mohini Devi - taniec węży plemienia Kalbelia z Radżastanu zobaczyć będzie można na Brave Festival we Wrocławiu
Mohini Devi - taniec węży plemienia Kalbelia z Radżastanu zobaczyć będzie można na Brave Festival we WrocławiuFoto: mat. prasowe/Brave Festival

7 lipca w stolicy Dolnego Śląska wystartuje Brave Festival - Przeciw Wypędzeniom z Kultury. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Zaginiony rytm".

 - Organizatorzy bardzo starannie dobierają artystów. I tak w tym roku będziemy mogli posłuchać poetyckich improwizacji pustynnego ludu Langa oraz ocalonych pieśni Berberów. Zobaczymy także taniec węży plemienia Kalbelia z Radżastanu i marokański taniec kobiet z Doliny Ameln - wymienia Filip Kalinowski z "Aktivista". - Warto podkreślić, że to jedno z nielicznych wydarzeń w Polsce, które pokazuje o co tak naprawdę chodzi w nurcie "world music". A chodzi w nim przede wszystkim o korzenie i o prawdę.

Brave Festival zakończy się 12 lipca.

Trzy dni wcześniej, 9 lipca, w Lubiążu koło Wrocławia odbędzie się Slot Art Festival - jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce. Na uczestników czeka pięć wypełnionych atrakcjami dni. W programie zaplanowano dziesiątki warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i warsztatów.

 - To kolejna ciekawa i niespotykana u nas inicjatywa, bo Slot w duchu jest bardzo katolicki, a promuje kulturę alternatywną - mówi gość "Stacji Kultura". - Zazwyczaj line-up jest tam mocno reggae'owy, ale w tym roku obok Mariki i Maleo Reggae Rockers wystąpią także Ścianka oraz Paula i Karol.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA wakacje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żbiki u Dżbika

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 11:41
We wtorkowym "Poranku OnLine" Żbiki, czyli Łukasz Stasiak z Alkopoligamii o nowym projekcie Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na wakacje po Europie ubezpiecz zdrowie na smartfonie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 15:10
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego umożliwia dostęp do państwowej służby zdrowia w dowolnym państwie UE. Sprawdziliśmy jak z niej korzystać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawą na wczasy

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 13:30
Namioty, komary, Maluchy i lody Babino - to w nich kryje się czar dawnych wakacji. W Czwórce odkrywamy tajemnice dawnych "wczasów pod gruszą".
rozwiń zwiń