Open'er Festival 2013: Podsiadło i Blur na dobry początek

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 13:30
Największy festiwal muzyczny w Polsce wystartował. Open'era otworzył debiutant Dawid Podsiadło, a na finał zagrała legendarna grupa Blur. Były piski, krzyki i mnóstwo dobrej muzyki.
Audio
  • Open'er 2013 - relacja Kamila Jasieńskiego (Stacja Kultura/Czwórka)
Damon Albarn z Blur na Openerze 2013
Damon Albarn z Blur na Open'erze 2013 Foto: PAP/Adam Warżawa

Pogoda dopisała, ludzie także. Na pierwszym koncercie na Open'erze był cały namiot. Nic dziwnego, od miesiąca Dawid Podsiadło działa jak magnez. Jednak największą gwiazdą wczorajszej nocy była brytyjska formacja Blur.

 - Pierwszy dzień zdecydowanie upłynął pod znakiem grupy dowodzonej przez Damona Albarna - relacjonuje Kamil Jasieński. - Lider Blur podzielił się z publicznością swoimi wyobrażeniami jakie miał na temat naszego kraju i jak mile się zaskoczył po przyjeździe do Polski.

W środę na festiwalowych scenach zagrali również Editors, The Savages, Crystal Castles oraz Vavamuffin. A na kogo najbardziej czekają festiwalowicze? Tutaj zdania są podzielone, ale rozmówcy naszego reportera najczęściej wymieniali Arctic Monkeys, Kings of Lion oraz Nicka Cave'a.

W tym roku Open'er odbywa się po raz 12 i potrwa do 6 lipca. Dzień później, po zakończeniu regularnej części festiwalu, na głównej scenie pojawi się jedna z największych współczesnych gwiazd popu – Rihanna.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fonovel: na "Różowym albumie" eksponujemy syntezatory

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 14:00
Śpiewający perkusista i przy okazji frontman zespołu - rzadko się zdarza by jeden muzyk łączył wszystkie te funkcje. W tym gronie znajdują się Phil Collins, Ringo Starr oraz... Radek Bolewski z grupy Fonovel. Pod koniec maja ukazał się najnowszy krążek zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Salsa to nie tylko taniec - to styl życia

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 15:07
– Ludzie, którzy tańczą salsę to cała społeczność. Ten taniec to sposób na spędzanie czasu, rozrywkę inną niż masowa – mówi Anna Chagowska, założycielka szkoły Salsa Libre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojtek Mazolewski: dźwiękowy przekaz Pink Freud trafia do ludzi na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 10:50
W rankingu ubiegłorocznych koncertów na festiwalu Sziget ich występ wyprzedził Snoop Dogga i Korn. Jesienią Pink Freud zagrają m. in. w Japonii, Brazylii i Indiach. A w lipcu odpalą "Godzillę" w Warszawie.
rozwiń zwiń