Festiwal Transatlantyk. Jan A.P. Kaczmarek: zrobiliśmy ogromny krok do przodu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 15:53
- To był okres taki troszkę transowy. Osiem dni potężnego wysiłku. Teraz marzę o dwóch tygodniach odpoczynku - mówił Czwórce ostatniego dnia Festiwalu Transatlantyk jego pomysłodawca i dyrektor Jan A.P. Kaczmarek.
Audio
  • Jan A.P. Kaczmarek o Festiwalu Transatlantyk (Stacja kultura/Czwórka)
Jan A.P. Kaczmarek,  pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Transatlantyk
Jan A.P. Kaczmarek, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu TransatlantykFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

W czasie tegorocznego Festiwalu Transatlantyk w Poznaniu zaplanowo m.in. projekcje ponad 150 filmów z całego świata. Od piątku 2 sierpnia do czwartku 8 sierpnia frekwencja na festiwalowych wydarzeniach wyniosła 62 tys. widzów. To abolutny rekord w trzyletniej historii imprezy.

- To wielka liczba, bo my nie robimy wielkich koncertów na 10 tysięcy ludzi. To są wszystko wydarzenia maksymalnie dla tysiąca osób. To ogromny krok do przodu oraz dowód na to, że festiwal jest potrzeby i jest sens robić go dalej - podkreślał w audycji "Stacja kultura" Jan A.P. Kaczmarek.

W piątek 9 sierpnia, ostatniego dnia Festiwalu Transatlantyk, odbędzie się m.in. pokaz amerykańskiego filmu "The Time Being". Muzykę do niego skomponował Jan A.P. Kaczmarek, który osobiście zapowie seans. Początek o 18.30.

Rozmawiał Patrycjusz Tomaszewski.

pg

Czytaj także

Festiwal Transatlantyk: idee festiwalu splatają się, równoważą i inspirują wzajemnie

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 15:15
- Naczelną ideą dyrektora Jana A.P. Kaczmarka było stworzenie festiwalu filmowo-muzycznego, z troszeczkę większym skrętem w stronę opowiadania o konfliktach społecznych, o współczesnym świecie i pokazywania tego poprzez kontekst kina i muzyki - mówi Jacek Sobczyński, reprezentujący organizatorów Transatlantyku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Metz o Yoko Ono: śpiewanie ekstremalne i skrajne emocje

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 11:34
- Wiele osób nie zdzierżyło tego koncertu. Prawdopodobnie spodziewali się, że będzie ciężko, ale nie że aż tak. Tymczasem to występ, który budził niesamowite emocje. Zupełnie jak ta wyjątkowa postać – mówił Piotr Metz o koncercie Yoko Ono na festiwalu Transatlantyk w Poznaniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Transatlantyk w Poznaniu. Małże, kino i upał

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 12:59
Co można znaleźć na poznańskim festiwalu w upalny dzień? O tym opowiadał wysłannik radiowej Czwórki na Transatlantyk Festival Poznań, Patrycjusz Tomaszewski.
rozwiń zwiń