Polskie Radio
Section05
Jan Kaczmarek

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Kompozytor miał 71 lat

Jak przekazała żona Jana A.P. Kaczmarka, Aleksandra Twardowska-Kaczmarek, w komunikacie Polskiej Fundacji Muzycznej: "Do końca był wojownikiem ufającym, że wyzdrowieje i będzie dzielił się swoją twórczością z nami… Czuwałam przy nim do końca. Zmarł otoczony miłością. Wartością, w którą wierzył najmocniej". Jan A.P. Kaczmarek cierpiał na zanik wieloukładowy - chorobę MSA, rzadkie schorzenie neurologiczne. Kompozytor niedawno obchodził 71 urodziny (29 kwietnia). 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Jan A. P. Kaczmarek Jan A.P. Kaczmarek Jan Kaczmarek muzyka filmowa kompozytor odeszli 2024 Transatlantyk

"Satyryk, który kochał ludzi". Zbigniew Lesień o Janie Kaczmarku

Aktor i reżyser Zbigniew Lesień, twórca spektaklu z piosenkami Jana Kaczmarka, znakomitego satyryka z Kabaretu Elita wyjawia, że z Janem Kaczmarkiem przyjaźnił się, a połączył ich Wrocław, gdzie satyryk pracował w Polskim Radiu Wrocław. - Do dzisiaj przyjaźń z rodziną trwa i, mam nadzieję, do końca moich dni będzie - mówi. Aby zachować pamięć o zmarłym przyjacielu stworzył spektakl, którego na razie w czasach pandemii nie można oglądać.
Zobacz więcej na temat:  Jan Kaczmarek kabaret Maria Szabłowska