Komiks Wojdy zaczyna się od "ga, ga"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 09:00
Dennis Wojda postanowił stworzyć powieść graficzną o sobie i swojej rodzinie w 366 dni. Wydawca wydłużył mu ten czas o 200 dni czyli 200 kadrów.
Audio
  • Dennis Wojda opowiada o swoim blogu i komiksie (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment okładki książki Dennisa Wojdy
Fragment okładki książki Dennisa Wojdy Foto: mat.pras.

Dennis Wojda urodził się w piątek 13 marca o 15:35. Od marca 2010 roku codziennie publikował na blogu kolejny kadr komiksu.

- Ja w tej książce nic nie mówię, ale jak jestem w brzuchu mojej mamy to rozmyślam i opowiadam o różnych rzeczach, przeżywam to, co się dzieje na zewnątrz - mówi autor komiksu. - W dni 37 urodzin, spontanicznie postanowiem, że muszę zrobić własny komiks, wcześniej pisałem scenariusze dla innych rysowników. Zdecydowałem się na typowo blogowy pomysł - wyjaśnia.

Dennis zaplanował, że przez rok i 1 dzień, codziennie będzie umieszczał na swym blogu 1 kadr. W połowie projektu zgłosił się do niego wydawca, który zaoferował wydanie bloga w wersji papierowej. Postawił jeden warunek, książka musi być dłuższa. Dennis podjął wyzwanie i prowadził bloga przez 566 dni.
- Wszystkie osoby z tego komiksu żyją, albo żyły, większość faktów jest prawdziwa, niektóre dopełniłem - przyznaje autor, zdradza też, że w rozmowach z jego rodzicami temat książki 566 kadrów nie jest poruszany.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstanie Warszawskie okiem popkultury

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 18:21
1 sierpnia mija 69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w sklepach pojawiają się koszulki i kubki, na ulicach – gry miejskie, a internet puchnie od deklaracji patriotycznych młodych ludzi. Tylko… co tak naprawdę młodzi Polacy wiedzą o tej trudnej dla nas lekcji historii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tak, super" - dziewczyński komiks o miłości

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 10:00
- To nie jest porno album, choć dużo w nim seksu i cielesności - tłumaczą dziewczyny z Dream Team, autorki pierwszego w Polsce kobiecego komiksu erotycznego "Tak, super".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka - najlepszy przyjaciel pasażera

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 12:20
"Dobry zwyczaj: pożyczaj, pożyczaj". I koniecznie się wymieniaj. Mowa oczywiście o bookcrossingu, który odważnie wkroczył do wagonów Polskich Kolei Państwowych.
rozwiń zwiń