Napisałeś pracę licencjacką albo magisterską? Opublikuj ją!

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 14:03
Twoje dzieło, które po obronie wylądowało na półce, przykryła już pewnie warstwa kurzu. Chcesz dać mu drugie życie? Udostępnij je na portalu Audiowizualni.pl.
Audio
  • Na razie nie robimy żadnej selekcji. Zależy nam na pracach związanych z filmem i przemysłem audiowizualnym – mówiła w Czwórce Anna Wróblewska z Naukowej Biblioteki Audiowizualnej, która pilotuje projekt Audiowizualni.pl (Czwórka/Stacja Kultura)
Napisałeś pracę licencjacką albo magisterską? Opublikuj ją
Foto: Glow Images/East News

- Na razie nie robimy żadnej selekcji. Zależy nam na pracach związanych z filmem i przemysłem audiowizualnym - mówiła w "Stacji Kultura" Anna Wróblewska z Naukowej Biblioteki Audiowizualnej, która pilotuje projekt.

W bazie przeznaczonej dla studentów, dziennikarzy, jak również pracowników naukowych, znajduje się teraz około 20 prac. Jesienią będzie ich 50, a docelowo jest szansa – jak sądzą twórcy portalu – na 200, może nawet 300. – Widzimy, że prace są już czytane, chociaż nasze przedsięwzięcie jest, jak mawiają naukowcy, w fazie intubalnej - podkreśliła Anna Wróblewska. I wytłumaczyła: - To nie są proste pliki PDF, tylko rodzaje e-booków dostosowanych i do narzędzi mobilnych, i do komputerów stacjonarnych.

Perełką archiwum jest praca wybitnej dokumentalistki Małgorzaty Imielskiej na temat Kazimierza Karabasza; zainteresowaniem cieszą się opracowania na temat kina niezależnego, szczególnie amerykańskiego. Wzięcie mają także publikacje dedykowane produkcji filmowej. - Naszym hitem jest obecnie praca licencjacka poświęcona product placement - mówiła Anna Wróblewska.

Serwis Audiowizualni.pl prowadzony jest przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych i Fundację Polskie Centrum Audiowizualne. Można z niego korzystać od 22 lipca tego roku. Znajdują się w nim m.in. prace: "Twórczość fabularna Andrzeja Jakimowskiego na podstawie filmów pt. »Zmruż oczy« oraz »Sztuczki«" Joanny Pawłowskiej, "Fenomen telewizyjnego »talent show« na podstawie wybranych odcinków »You Can Dance – Po prostu tańcz!«, »Mam Talent!« i »The Voice Of Poland«" Aleksandry Zawadzkiej oraz wybrane – dotyczące filmu i telewizji – rozdziały pracy "Clubbing jako forma kultury lokalnej” Aleksandry Różdżyńskiej. 12 sierpnia serwis Audiowizualni.pl opublikował – w ramach drugiej serii – kolejną grupę prac naukowych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biblioteka Narodowa udostępnia zbiory w sieci!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 13:45
Na początek w internecie będzie około 70 tys. dzieł, do końca roku ponad 300 tys. Biblioteka Narodowa udostępnia swoje zbiory na specjalnym portalu Polona.pl.
rozwiń zwiń