Największą gwiazdą Sopot Jazz Festival jest muzyka

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 13:18
- Ten festiwal skierowany jest do wszystkich osób, które mają szerokie horyzonty i są zainteresowane dobrą muzyką - mówi Adam Pierończyk, saksofonista i dyrektor artystyczny Sopot Jazz Festival.
Audio
  • Adam Pierończyk zaprasza na Sopot Jazz Festival (Czwórka/Stacja Kultura)
Największą gwiazdą Sopot Jazz Festival jest muzyka
Foto: Glow Images/East News

Już w środę 2 października startuje Sopot Jazz Festival. Adam Pierończyk zaprasza na 4 dni wyśmienitego grania.

- Najwiekszą gwiazdą tego festiwalu jest świetna muzyka - mówi gość Czwórki. - Na scenie zobaczymy m.in. zespoły, które zostały stworzone na potrzeby tego festiwalu. Jako dyrektorowi artystycznemu tej imprezy, zależy mi na inicjowaniu kontaktów między muzykami spoza granic naszego kraju z naszymi polskimi twórcami - wyjaśnia.

Pierwsze takie spotkanie muzyczne odbyło się dwa lata temu. Wtedy Adam Pierończyk zaprosił Stephena Riley, saksofonistę tenorowego ze Stanów Zjednoczonych do zespołu z Piotrem Wyleżołem, naszym czołowym pianistą. Efektem tej współpracy był znakomity występ, a obaj muzycy do dziś mają ze sobą kontakt.
- Poprosiłem kolegów po obu stronach granicy, żeby stworzyli coś premierowego na zamówienie naszego festiwalu. Myślę że to jest bardzo pożyteczne - mówi gość "Stacji Kultura".
Adam Pierończyk na Sopot Jazz Festival nie stawia na sprawdzone nazwiska, jak większość dyrektorów festiwali jazzowych w naszym kraju, a na młodych, ciekawych artystów.  - Wierzę w to, że słuchacze są zainteresowaniu dobrą, autentyczną muzyką, a nie nazwiskiem - przyznaje w Czwórce. - W ten sposób festiwal zdobywa zaufanie i uznanie publiczności, a bilety rozchodzą się błyskawicznie - dodaje.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Jazz Sopot

Czytaj także

Leszek Możdżer: w "Miłości" emocje były tak silne, że nie byliśmy w stanie nic udawać

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 10:30
Najpierw było zwycięstwo na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym. Teraz obraz doceniła także widownia Sopot Film Festiwal. Od piątku "Miłość" Filipa Dzierżawskiego na ekranach kin w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Dudziak: mam dystans do siebie i świata

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 14:08
Właśnie światło dzienne ujrzała jej nowa płyta pt. "Wszystko gra". - To piękne dwa słowa, które pomagają w życiu - mówi Urszula Dudziak, legenda polskiej sceny jazzowej. - Jeśli podchodzi się do życia z tak pozytywnym nastawieniem, samo układa się właściwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sopot Jazz Festival odkrywa nowe muzyczne lądy

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 14:50
- Staram się sprowadzić do Sopotu głównie muzyków, których w Polsce jeszcze nie słyszeliśmy, a są cenieni na świecie, choć nie zawsze są komercyjni i docierają do największych sklepów muzycznych - mówił w Jedynce Adam Pierończyk, dyrektor artystyczny Sopot Jazz Festival.
rozwiń zwiń