X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Największą gwiazdą Sopot Jazz Festival jest muzyka

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 13:18
- Ten festiwal skierowany jest do wszystkich osób, które mają szerokie horyzonty i są zainteresowane dobrą muzyką - mówi Adam Pierończyk, saksofonista i dyrektor artystyczny Sopot Jazz Festival.
Audio
  • Adam Pierończyk zaprasza na Sopot Jazz Festival (Czwórka/Stacja Kultura)
Największą gwiazdą Sopot Jazz Festival jest muzyka
Foto: Glow Images/East News

Już w środę 2 października startuje Sopot Jazz Festival. Adam Pierończyk zaprasza na 4 dni wyśmienitego grania.

- Najwiekszą gwiazdą tego festiwalu jest świetna muzyka - mówi gość Czwórki. - Na scenie zobaczymy m.in. zespoły, które zostały stworzone na potrzeby tego festiwalu. Jako dyrektorowi artystycznemu tej imprezy, zależy mi na inicjowaniu kontaktów między muzykami spoza granic naszego kraju z naszymi polskimi twórcami - wyjaśnia.

Pierwsze takie spotkanie muzyczne odbyło się dwa lata temu. Wtedy Adam Pierończyk zaprosił Stephena Riley, saksofonistę tenorowego ze Stanów Zjednoczonych do zespołu z Piotrem Wyleżołem, naszym czołowym pianistą. Efektem tej współpracy był znakomity występ, a obaj muzycy do dziś mają ze sobą kontakt.
- Poprosiłem kolegów po obu stronach granicy, żeby stworzyli coś premierowego na zamówienie naszego festiwalu. Myślę że to jest bardzo pożyteczne - mówi gość "Stacji Kultura".
Adam Pierończyk na Sopot Jazz Festival nie stawia na sprawdzone nazwiska, jak większość dyrektorów festiwali jazzowych w naszym kraju, a na młodych, ciekawych artystów.  - Wierzę w to, że słuchacze są zainteresowaniu dobrą, autentyczną muzyką, a nie nazwiskiem - przyznaje w Czwórce. - W ten sposób festiwal zdobywa zaufanie i uznanie publiczności, a bilety rozchodzą się błyskawicznie - dodaje.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Jazz Sopot
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Możdżer: w "Miłości" emocje były tak silne, że nie byliśmy w stanie nic udawać

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 10:30
Najpierw było zwycięstwo na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym. Teraz obraz doceniła także widownia Sopot Film Festiwal. Od piątku "Miłość" Filipa Dzierżawskiego na ekranach kin w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Dudziak: mam dystans do siebie i świata

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 14:08
Właśnie światło dzienne ujrzała jej nowa płyta pt. "Wszystko gra". - To piękne dwa słowa, które pomagają w życiu - mówi Urszula Dudziak, legenda polskiej sceny jazzowej. - Jeśli podchodzi się do życia z tak pozytywnym nastawieniem, samo układa się właściwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sopot Jazz Festival odkrywa nowe muzyczne lądy

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 14:50
- Staram się sprowadzić do Sopotu głównie muzyków, których w Polsce jeszcze nie słyszeliśmy, a są cenieni na świecie, choć nie zawsze są komercyjni i docierają do największych sklepów muzycznych - mówił w Jedynce Adam Pierończyk, dyrektor artystyczny Sopot Jazz Festival.
rozwiń zwiń