W co warto grać? Najlepsze tytuły 2013 roku!

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 12:45
Przez cały rok w "rozGRYwce" testowaliśmy dla Was gry planszowe. Najwyższa pora dokonać subiektywnej oceny i wybrać te najlepsze.
Audio
  • Testujemy "Czekoladki" (Czwórka/Stacja Kultura)
  • Testujemy grę planszową "Drako" (Czwórka/Stacja Kultura)
  • Angry Birds vs Star Wars (Czwórka/Stacja Kultura)
  • Planszowy "Mały Książę" - jaki jest? (Czwórka/Stacja Kultura)
  • Testujemy "Where's my water" (Czwórka/Stacja Kultura)
Co tydzień testujemy dla was najciekawsze gry planszowe
Co tydzień testujemy dla was najciekawsze gry planszowe!Foto: Glow Images/East News

Najlepszy dowód, że gra "Czekoladki" zasługuje na uwagę to szereg nagród i wyróżnień przyznanych temu tytułowi. Są wśród nich m. in. Złota Nagroda Parent's Choice i Canadian Toy Testing Counsil. W rozgrywce chodzi o to, żeby na planszy rozmieścić wszystkie czekoladki zgodnie z podpowiedziami znajdującymi się na karcie zadania. - W zestawie mamy 40 zadań, na czterech poziomach, a to gwarantuje dobrą zabawę dla całej rodziny - mówi Maciek Kasprzyk, fan gier. - "Czekoladki" są typową grą logiczną, najlepiej rozwiązywać ją w głowie.

Adam Kałuża jest jednym z najbardziej utytułowanych twórców gier w Polsce, dlatego każda jego propozycja spotyka się z dobrym przyjęciem. Także "Drako". W grze jeden z uczestników kieruje zespołem trzech krasnoludów, których celem jest pokonanie smoka. Musi tego dokonać w określonym czasie - zanim wyczerpie się talia jego kart. Drugi zaś kieruje smokiem - jego celem jest przeżycie lub pokonanie krasnoludów. Gdy talia kart przeciwnika wyczerpie się - smok odlatuje, a kierujący nim gracz zostanie zwycięzcą. Wygrywa także, jeżeli uda mu się pokonać wszystkich krasnoludów.  - Gra ma kilka fajnych aspektów. Po pierwsze: absolutnie topowe wykonanie, po drugie: u podstaw "Drako" leży gra logiczna - opowiada fan planszówki, Błażej Kubacki. - Oczywiście, nie każdy może lubić fantasy, jeśli jednak ktoś zalicza się do fanów tego gatunku będzie bardzo usatysfakcjonowany.

"Angry Birds Star Wars" to połączenie dwóch marek: Gwiezdnych Wojen i Angry Birds oraz klasycznej "Jengi". W każdym zestawie są ptaki, świnie, proce oraz klocki. - Może robię się nieco infantylny, ale ta gra ruszyła mnie - przyznaje ekspert od planszówek. - Jest tutaj zaproszenie nie tylko do destrukcji, ale przede wszystkim do kreatywnej konstrukcji. Bo w całej rozgrywce chodzi o to, żeby zbudować jakąś budowle, a potem ją zniszczyć, przy jak najmniejszej liczbie strzałów z procy.

Sprawdź jak w "rozGRYwce" sprawdziły się jeszcze gry "Where's my water" oraz "Mały Książę".

(kul)

Czytaj także

Andrzej Gondek: przebiegniemy cztery pustynie, żeby zrealizować swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 11:25
Cztery maratony na czterech kontynentach, a ich tylko dwóch. Andrzej Gondek i Marek Wikiera mają ambitne postanowienie na nowy rok. Chcą dotrzeć do mety czterech najtrudniejszych pustynnych biegów świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

David Bond: jestem specjalistą od marketingu Matki Natury

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 08:00
Nazywa się Bond, ale nie broni imienia Jej Królewskiej Mości tylko troszczy się o dzieciaki. Z myślą o nich stworzył projekt Wild Thing i próbuje wyrwać dzieci ze szponów nowych technologii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Kopeć: kariery nie robi się przez przypadek, sławę trzeba zaplanować

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 13:00
- Utalentowanych ludzi mamy na pęczki, jednak prawdziwą karierę robią nieliczni. Bo fortuna najbardziej sprzyja tym, którzy wiedzą, jak pomóc samym sobie - twierdzą autorzy poradnika "Z talentem do gwiazd. Jak robić karierę w show-biznesie".
rozwiń zwiń