Mrozu w trasie. "Sporo u nas testosteronu"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 13:00
- Jak startujemy z trasą to jest jeszcze siła, żeby w busie obejrzeć jakiś film albo pogadać. Jak wracamy - jesteśmy w stanie totalnej hibernacji - opowiada Łukasz Mróz, czyli Mrozu.
Audio
  • Kulisy tras koncertowych polskich muzyków - Mrozu (Stacja Kultura/Czwórka)
Mrozu na koncercie w ramach MTV Europe Music Awards w 2014 roku w Warszawie
Mrozu na koncercie w ramach MTV Europe Music Awards w 2014 roku w Warszawie Foto: PAP/Stach Leszczyński

Mrozu Atmosfera w busie i nasze samopoczucie w dużej mierze zależy od kierowcy. Kiedy trzeba nas uśpić, podkręca ciepełko. Kiedy musimy wstawać - włącza opcję "mróz"

Mrozu został pierwszym bohaterem wakacyjnego cyklu, podczas którego Damian Sikorski będzie zaglądał za kulisy tras koncertowych polskich artystów. Muzyk promuje właśnie najnowszy album "Zew". - Radość z ruszenia w trasę była tym większa, że testujemy nowe numery. W setliście pojawił się powiew świeżości, a przed nami stanęły nowe zadania, czyli spokojne piosenki - opowiada Mrozu.

Artysta tłumaczy też dlaczego jego zespół w trasie "odlepia się od muzyki", który z muzyków potrafi zreperować koparkę i jaka piosenka Edyty Górniak stała się ścieżką dźwiękową jego pierwszych randek.


Czytaj także
mrozu 1200.JPG
Mrozu: mam bagaż, który pozwala pisać lepsze piosenki

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 6.07.2017

Godzina emisji: 10.38

kul/kd

Czytaj także

Zespół Max Bravura zagrał w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 08:00
Koncert odbył się w ramach w audycji "Będzie głośno", w której prezentujemy utalentowanych muzycznie debiutantów z całej Polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszechobecna muzyka. Jakie ma funkcje społeczne?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 14:07
- Po pierwsze estetyczne, ale też integracyjne, bo skupia ludzi wokół tych samych wartości, a także emocjonalne, wychowawcze i terapeutyczne - mówiła dr Katarzyna Wyrzykowska, socjolog muzyki i kultury, z którą Damian Sikorski rozmawiał podczas konferencji "Muzyka jako zjawisko społeczne" na warszawskim UKSW.  
rozwiń zwiń