Zespół Max Bravura zagrał w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 08:00
Koncert odbył się w ramach w audycji "Będzie głośno", w której prezentujemy utalentowanych muzycznie debiutantów z całej Polski.
Audio
  • Rozmowa z zespołem Max Bravura po koncercie (Będzie głośno!/Czwórka)
  • Zespół Max Brawura - koncert na żywo (Będzie głośno!/Czwórka)
Zespół Max Bravura na scenie Czwórki
Zespół Max Bravura na scenie CzwórkiFoto: Czwórka

Inicjatorem i frontmanem zespołu Max Bravura jest śląski wokalista i songwriter Maciek Wachowiak, założyciel i lider alternatywnej formacji Slutocasters. Początkowy solowy eksperyment muzyczny w ciągu trzech lat ewoluował w różnych składach i brzmieniach. Twórczość zespołu to surowe opowieści zamknięte w dyskretne melodie - od gitarowego folku przez wave’ową nostalgię po postpunkową energię. Zespół tworzą: Maciej Wachowiak (wokal, gitara akustyczna), Jacek Talaga (gitara elektryczna), Radek Rutkowski (gitara basowa) i Filip Oczkowski (perkusja). 11 maja 2016 r. ukazała się debiutancka EP-ka formacji zatytułowana "How Bravura". Jak mówią sami muzycy na płycie znaleźć można proste, ładne melodie, nieskomplikowane teksty i charyzmatyczny wokal.

Po koncercie, w drugiej godzinie audycji "Będzie głośno!", muzycy z Max Bravury podzielili się z Damianem Sikorskim swoimi wrażeniami. Jak grało im się w Czwórce? - Jesteśmy zachwyceni tym, co tu się działo. Nieskromnie możemy powiedzieć, że zagraliśmy świetny koncert - mówili.

W żółto-czarnym studiu zespół Max Bravura pojawił się po raz pierwszy 30 września. Przez ostatnie trzy miesiące muzycy pracowali niezwykle intensywnie, szlifując swoje rock'n'rollowe brzmienie z pogranicza Davida Bowiego i The Beatles. W "Będzie głośno!" zdradzili, co się u nich zmieniło od kiedy mają menedżerkę, gdzie będzie można ich usłyszeć w najbliższym czasie, czy będą śpiewać po polsku, no i dlaczego nie zrezygnują ze swoich rock'n'rollowych korzeni.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Będzie Głośno!"

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: zespół Max Bravura: Maciek Wachowski (gitara, wokal, elektronika), Jacek Talaga (gitara) Radek Rutkowski (bas) Filip Oczkowski (perkusja)

Data emisji: 16.12.2016

Godzina emisji: 19.08

mat. prasowe/kul/jsz

Czytaj także

Olé Olé Olé! Jak Rolling Stonesi podbili hawańskie serca

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 13:07
- Wydaje mi się, że ten film będzie pokazywał drogę jaką przeszli The Rolling Stones - mówi Paweł Walczak, manager Elektrycznych Gitar, Golden Life, właściciel firmy muzycznej. - Ciekawym punktem będzie z pewnością koncert w Hawanie - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Metz: Voo Voo ma to swoje coś

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 11:00
W środowym "Rock Bloku" zagościł Piotr Metz, kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia, a opowiedział o najnowszej książce "Voo Voo. Dzień dobry Wieczór". Jak pracował nad publikacją?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Meller Gołyźniak Duda. Tworzą bez ciśnień

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 12:39
Maciej Meller, gitarzysta z Quidam, Maciej Gołyźniak, perkusista z Sorry Boys oraz Mariusz Duda, basista i wokalista z Riverside/Lunatic Soul - to wszechstronni muzycy, a także trójka grających wspólnie przyjaciół. Jako Meller Gołyźniak Duda wydali właśnie krążek "Breaking Habits".
rozwiń zwiń