Ralph Kaminski: przy takich projektach pracuje się z podjarką

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 13:00
- "Albo Inaczej 2" to projekt, przy którym pracuje się się z podjarką. Nigdy wcześniej nie brałem w czymś takim udziału i krótko mówiąc: jestem zachwycony - podsumowuje Ralph Kaminski.
Audio
  • Co działo się na festiwalu Spring Break w Poznaniu i jak wyglądał premierowy koncert "Albo Inaczej 2"? (Stacja Kultura/Czwórka)
Damian Sikorski i Ralph Kaminski
Damian Sikorski i Ralph KaminskiFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

Czytaj także
albo inaczej 2 1200.jpg
"Albo Inaczej 2" - parada młodych talentów i nieziemskich interpretacji

W 2015 roku publiczność festiwalu Warsaw Weekender miała okazję po raz pierwszy ocenić efekty pracy pomysłodawców "Albo Inaczej". Wówczas to z hip-hopowymi klasykami zmierzyły się legendy polskiej piosenki - m.in. Andrzej Dąbrowski, Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko i Ewa Bem. Pierwsza płyta była jazzowo-swingująca, druga zabrzmi nieco inaczej - za sprawą najciekawszych artystów współczesnej sceny muzycznej. - Każdy muzyk, który ma taką szansę, po prostu w to idzie. Wymarzone towarzystwo i wymarzony repertuar - ocenia Rosalie.

Oprócz Ralpha Kaminskiego i debiutującej w tym roku płytą "Flashback" Rosalie na płycie "Albo Inaczej 2" usłyszymy także Natalię Nykiel, Justynę Święs, Krzysztofa Zalewskiego oraz Fismolla. - Ten projekt jednoczy ludzi. Emocje są te same, a sposób podania zupełnie inny - mówił Fismoll.


Czytaj także
rosalie ula kaczyńska 1200.jpg
Rosalie.: "Nieprzeciętni" nie podążają za hypem

W audycji sprawdzamy także, co działo się na Spring Breaku w Poznaniu i jak debiut na festiwalowej scenie wspominają Daria Zawiałow i Rosalie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo 

Materiał przygotowałDamian Sikorski

Data emisji: 23.04.2018

Godzina emisji: 11.33

kul/ac

 

Czytaj także

Sorry Boys: wciąż mamy potrzebę tworzenia muzyki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 12:38
- Właśnie podczas podróży powstały szkice dwóch numerów na naszą pierwszą płytę. Dziś też między koncertami, w busach, czujemy palącą potrzebę pisania – opowiadali Bela Komoszyńska i Tomasz Dąbrowski z Sorry Boys.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Monika Brodka: szukam różnorodności, czekam aż ktoś mnie zaskoczy

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 17:30
Firestone Headliners of Tomorrow to konkurs dla młodych muzycznych talentów. - Jakość, autentyczność, swoboda w tworzeniu, brak napinki na karierę. To najbardziej doceniam u debiutantów - mówi przewodnicząca konkursowego jury Monika Brodka
rozwiń zwiń