"Biały album" Beatlesów do dziś edukuje muzyków

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 15:50
"Biały album" The Beatles od 50 lat zachwyca, inspiruje i podbija serca kolejnych pokoleń wielbicieli muzyki. - Są na nim utwory proste, zbudowane na jednym akordzie. Są też kompozycje skomplikowane, odwołujące się do rozwiązań stosowanych w muzyce klasycznej - opowiada kompozytor i gitarzysta Piotr Łojko.  
Audio
  • "Biały album" The Beatles - jak powstawał i jak brzmi po ponownym masteringu? (Stacja Kultura/Czwórka)
The Beatles
The BeatlesFoto: Pixabay/skeeze

Czytaj także
kate bush pap 1200.jpg
Kate Bush. Artystka, która utorowała drogę Tori Amos i PJ Harvey

"The White album" ukazał się w 1968 roku i był dziewiątym krążkiem w dyskografii The Beatles. - Moim zdaniem "Biały album" byłby o wiele lepszy, gdyby był jedną płytą - uważa szef muzyczny Czwórki, Jacek Kruczek. - Słuchając tego wydawnictwa mam wrażenie, że dużo utworów, zwłaszcza tych akustycznych, z drugiej strony, mogłoby spokojnie zostać opracowanych w szerszy sposób - wyjaśnia.   

Z okazji okrągłej rocznicy, 9 listopada do sklepów trafiły cztery nowe wersje kultowego wydawnictwa ze zremasterowanymi na nowo utworami i sesjami nagraniowymi ze studia.


Czytaj także
Filipinki 1200.jpg
Filipinki - pierwszy polski girlsband

Kto stoi za odświeżoną wersją kultowego krążka? Jak brzmią The Beatles w XXI wieku? O tym m.in. w materiale Damiana Sikorskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 29.11.2018

Godzina emisji: 11.40

kul/ac

 


 


Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Twist and shout" - znajdź smaczki z Beatlesów

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 12:35
Teatr Rampa opanowany został przez próby do nowego widowiska muzycznego z kultowymi przebojami The Beatles, w uwspółcześnionych aranżacjach. 
rozwiń zwiń