Serialowe odkrycia i powrót. "Wanderlust", "Dziewczyna z doświadczeniem" i "Obsesja Eve"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 13:40
Kasia Dydo i Anna Luboń z niecierpliwością czekają na drugi sezon "Obsesji Eve", którego premiera w Polsce już 8 kwietnia. Do tego czasu ogladają "Wanderlust" i "Dziewczynę z doświadczeniem". 
Audio
  • Anna Luboń poleca seriale (Stacja Kultura/Czwórka)
Sandra Oh i Jodie Comer, aktorki serialu Obsesja Eve
Sandra Oh i Jodie Comer, aktorki serialu "Obsesja Eve"Foto: Featureflash Photo Agency/Shutterstock

- W "Wanderlust" wpada każdy - mówi Anna Luboń. - Jest tu rodzina, para z trójką dzieci. Ona jest terapeutką, psycholożką, on nauczycielem angielskiego w lokalnej szkole. Wszyscy w tej rodzinie mają jakiś kłopot z seksem - jako widzowie o tych kłopotach wiemy wszystko.  

Główni bohaterowie opowieści to Joy (Toni Collet) i jej mąż - małżeństwo z ponad dwudziestoletnim stażem. - To fajni ludzie, ciekawi siebie, ale namiętność między nimi wygasła - opowiada ekspertka. - Przypadek sprawia, że podejmują decyzję, że będą się spotykać też z innymi. Przez to w małym brytyjskim miasteczku aż kipi od plotek - dodaje. - To nie jest serial antyrodzinny, choć z takimi zarzutami muszą się mierzyć twórcy obrazu - podkreśla.  

O miłości i seksie opowiada też "Dziewczyna z doświadczeniem" (oryginalny tytuł "The Girlfriend Experience"). - W tej opowieści jest chłodno, akcja toczy się powoli - zdradza gość Kasi Dydo. - To serial, który produkuje Steven Soderbergh jeden z lepszych producentów amerykańskich. Serial powstał na podstawie niszowego filmu Soderbergha, w którym zagrała Sasha Grey - dodaje. 

Polski tytuł nie oddaje tego, o czym jest ten serial, a opowiada on o najbardziej luksusowej wersji prostytucji  tzw. eskortach. - Dziewczyny uprawiające ten zawód świadczą nie tylko usługi seksualne, ale i sprzedają bliskość, udają partnerki swoich klientów, toczą rozmowy na poziomach uniwersyteckich - opowiada Anna Luboń. - Jest w tym rodzaj patologii, a nawet psychopatii - dodaje. 

To, czym zwrócił uwagę dziennikarek ten serial to chłód i pustka. Samotność oddana za pomocą fotografii, pustych wnętrz. 

Kasia Dydo i Anna Luboń czekają na powrót Sandry Oh i Jodie Comer i ich wyjątkowej relacji z serialu "Obsesja Eve". Co dzieli, a może łączy agentką MI5 i psychopatyczną, pozbawioną lęku zabójczynie? Czy one się kochają czy nienawidzą? O tym m.in. w nagraniu ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Luboń (szefowa działu kultury magazynu "Elle")

Data emisji: 4.04.2019

Godzina emisji: 10.28

pj

Czytaj także

Serialowe nowości i powroty: "Ty", "Ucieczka z Dannemory", powstanie prequel "Gry o Tron"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 15:46
26 grudnia swoją premierę miał pierwszy sezon serialu "Ty". - To propozycja dla fanów takich produkcji, jak "Plotkara", "Dexter" i "Dziewczyny", serial, który pokochamy, albo znienawidzimy - mówiła szefowa działu kultury magazynu "Elle" Anna Luboń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Shtisel", "Press" i "Patrick Melrose" - opera mydlana i dwa miniseriale

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 13:33
Nie starczy nam życia, by obejrzeć wszystkie, najnowsze propozycje serialowe. Anna Luboń poleca te najlepsze. 
rozwiń zwiń