"Shtisel", "Press" i "Patrick Melrose" - opera mydlana i dwa miniseriale

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 13:33
Nie starczy nam życia, by obejrzeć wszystkie, najnowsze propozycje serialowe. Anna Luboń poleca te najlepsze. 
Audio
  • Anna Luboń poleca seriale (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

"Shtisel". Pod tym dziwnym tytułem ukrywa się bardzo wyjątkowa i interesująca opowieść. - Tytuł tego serialu to nazwisko ortodoksyjnych Żydów mieszkających w Jerozolimie - mówi Anna Luboń. - Największy urok tego serialu polega na tym, że jest to serial obyczajowy. To jest jak opera mydlana, tylko w środowisku ortodoksyjnych Żydów - dodaje. 

Czwórkowego gościa zachwyca ta analogowa społeczność - bez internetu, bez komputerów. - Ludzi niesamowicie wpadają w ten serial - mówi specjalistka.  - Oglądając serial porównujemy naszą rzeczywistość z tą przedstawioną w serialu. "Shtisel" to serial, który dzieje się współcześnie, obok jest zwykłe życie - dodaje. 

Do Wielkiej Brytanii zabiera nas zaś brytyjski miniserial "Patrick Melrose". - Opowieść dzieje się w trzech różnych planach czasowych - mówi gość Czwórki. - Są tu lata dzieciństwa głównego bohatera, lata 60. - 70., jest wczesna dorosłość i najbardziej współczesne lata 90. i XXI wiek - dodaje. - W postać głównego bohatera wciela się Benedict Cumberbatch, a on ciągnie za sobą pewną energię - dodaje.

Gość Czwórki podkreśla, że to bardzo ciekawie opowiedziana historia, choć niełatwa w oglądaniu. 

- "Press" to kolejny miniserial ze wspaniałymi postaciami - poleca Anna Luboń. - To opowieść o naszej robocie. Przedstawione są dwie redakcje - jedna chce zbawiać świat, szanować etykę prasy, druga gazeta to klasyczny brukowiec, podglądający, podpuszczający, naciągający. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Luboń (szefowa działu kultury magazynu "Elle")

Data emisji: 21.03.2019

Godzina emisji: 10.16

pj/ac

Czytaj także

"Kemping", "The Kominsky Method". Polecamy seriale nominowane do Złotych Globów

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 12:44
Ogłoszono nominacje do Złotych Globów 2019. Wśród nich m.in. polecane w "Stacji kultura" "Obsesja Eve", "The Kominsky Method", czy "Bodyguard". Jak oceniła je Anna Luboń?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Serialowe nowości i powroty: "Ty", "Ucieczka z Dannemory", powstanie prequel "Gry o Tron"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 15:46
26 grudnia swoją premierę miał pierwszy sezon serialu "Ty". - To propozycja dla fanów takich produkcji, jak "Plotkara", "Dexter" i "Dziewczyny", serial, który pokochamy, albo znienawidzimy - mówiła szefowa działu kultury magazynu "Elle" Anna Luboń.
rozwiń zwiń