Kino domowe. Komedie poleca Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 13:00
Po dwóch tygodniach kwarantanny i perspektywie kolejnych dni spędzonych w domu, krytyk filmowy Łukasz Muszyński przygotował zestaw filmów, przy których można płakać. Na szczęście - ze śmiechu.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Pojedynek na lodzie: Will Ferrell i Jon Heder 

- Na pierwszy ogień proponuję "Ostrza chwały". To historia dwóch rywalizujących ze sobą łyżwiarzy figurowych, którzy w czasie zimowych wdają się w bójkę na oczach widzów. Zostają zdyskwalifikowani, pozbawieni medali i możliwości dalszych solowych występów. Pogrążeni w rozpaczy mężczyźni postanawiają wykorzystać lukę w przepisach i wystąpić w parze - opowiada gość Czwórki.

W filmie występują dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Will Ferrell ("Przypadek Harolda Cricka") oraz Jon Heder. W pozostałych rolach zobaczymy Willa Arnetta ("Wojownicze żółwie ninja"), laureatkę nagrody Emmy Amy Poehler ("Parks and Recreation") oraz Jennę Fischer (serial "Biuro").

Zobacz zwiastun

Miloš Forman na Balu Strażaków 

"Pali się, moja panno" to jeden z pierwszych filmów legendy czeskiego kina Miloša Formana. Powstał w 1967 roku i był nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Walczył także o Złotą Palmę w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes. - Na Zachodzie obraz Formana traktowany był jako satyra na komunizm, na korupcję w strukturach państwowych - wspomina Muszyński. - Natomiast czechosłowaccy strażacy poczuli się obrażeni.  

Akcja "Pali się, moja panno" dzieje się w małej czeskiej miejscowości, podczas corocznego Balu Strażaków. Pomimo dokładnych przygotowań nie wszystko idzie zgodnie z planem.  

Zobacz zwiastun

W audycji opowiadamy także o kontrowersyjnym filmowym stand-upie "Ricky Gervais: Humanity", w którym wygadana gwiazda komedii bezczelnie nabija się z nas samych.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 27.03.2020

Godzina emisji: 10:05

kul/pj

Czytaj także

"Extras", "Spisek przeciwko Ameryce" ,"Giri/Haji" - polecamy seriale

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:07
Bez pośpiechu, w dresie lub piżamie, dowolną ilością popcornu i ulubionych przekąsek zachęcamy do pozostania w domu i nadrobienia zaległości serialowych. Wśród propozycji od Kai Klimek z którą połączymy się na żywo za pośrednictwem Skype znajdą się produkcje, na które warto poświęcić wolny czas.
rozwiń zwiń