Czy "miłość" to czasownik? I co ma z nią wspólnego biznes?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 13:30
Słowo "miłość" występuje w każdym języku, zwykle jest rzeczownikiem. Olga Kordys-Kozierowska twierdzi jednak, że to czasownik, który potrzebuje ruchu. 
- Uważam, że miłość potrzebuje ruchu, żeby żyć - podkreśla Olga Kordys-Kozierowska
- Uważam, że miłość potrzebuje ruchu, żeby żyć - podkreśla Olga Kordys-KozierowskaFoto: Ann Haritonenko/Shutterstock.com

- Tytuł mojej książki "Miłość to czasownik" prowokuje, ale też dziwi, bo ktoś, kto się zna na języku polskim, powie, że to rzeczownik - mówi autorka książki "Miłość to czasownik. Jak być ze sobą czulej, bliżej, dłużej. I na większym luzie", na co dzień prezeska Fundacji Sukces Pisany Szminką. - To był zabieg zamierzony. Ja uważam, że miłość potrzebuje ruchu, żeby żyć - podkreśla. 

Sięgając po tę publikację, nie otrzymamy typowego poradnika, ale osobistą opowieść, w której autorka miesza swoje życiowe doświadczenie, życiowe historie z wiedzą merytoryczną z obszaru psychologii, komunikacji czy nawet biznesu. - Uważam, że wiele rzeczy, które ja wyciągnęłam z biznesu, jak np. delegowanie obowiązków i odpowiedzialności, bardzo się przydaje w życiu i w domu - podkreśla rozmówczyni Oli Opali. - Pisząc tę książkę, robiłam wywiady środowiskowe z mężczyznami. Chciałam, żeby to była lektura, po którą sięgną też oni - dodaje. 

Olga Kordys-Kozierowska w swojej publikacji oddała też głos swojemu mężowi. - Coraz częściej słyszę, że mężczyźni nie chcą się żenić, że mają z tym problem. Gdy porozmawiałam ze swoim mężem, okazało się, że i on go miał. W książce zdradza, dlaczego tak było i co się stało, że zmienił zdanie - opowiada autorka. - Dla mnie to było odkrywcze. 

W rozdziale o zapalnikach konfliktów znajdziemy też męskie odpowiedzi na pytanie "co ich zapala", co sprawia, że rodzą się konflikty. - Jednym z przykładów wymienianym przez moich rozmówców było podważanie opinii, podważanie decyzji ojca, jeśli chodzi o dzieci - zdradza rozmówczyni Czwórki. - Okazuje się, że panowie też potrzebują uznania, docenienia, słów wsparcia i ciepła - dodaje. 


Posłuchaj
04:29 czwórka stacja kultura 28.03.2022.mp3 O swojej książce "Miłość to czasownik" opowiada Olga Kordys-Kozierowska (Stacja Kultura/Czwórka)

 

"Miłość to czasownik" jest książką dla tych, którzy chcą tworzyć dobre, pełne luzu relacje, a także dodać humoru w komunikacji. Olga Kordys-Kozierowska przekonuje, że to też doskonała pozycja dla ludzi młodych, która z pewnością pomoże im ustrzec się błędów w relacji, pewnych rzeczy się nauczyć. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Ola Opala

Data emisji: 28.03.2022

Godzina emisji: 10.35

pj

Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń