"POLIN na łące" - letni relaks na Muranowie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2022 21:20
Muzeum POLIN zaprasza na nowy sezon letnich wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych "POLIN na łące". - Nic tak dobrze nie łączy jak wspólne jedzenie, muzyka i aktywności - mówi Marta Dziewulska, rzecznik prasowy Muzeum POLIN. Sprawdzamy, co ciekawego w programie wydarzenia.
POLIN - Muzeum HIstorii Historii Żydów Polskich
POLIN - Muzeum HIstorii Historii Żydów PolskichFoto: shuterstock/Konektus Photo

Muzeum POLIN w wakacyjny czas opuszcza mury muzeum i przenosi swoją aktywność na zielony skwer od strony ul. Lewartowskiego. W ramach "POLIN na łące" organizatorzy zachęcają, żeby wspólnie cieszyć się latem, odpoczywać wśród zieleni i poznawać smaki kuchni żydowskiej.

Rok temu muzeum pożegnało się z Bolesławem Leśmianem, patronem pięciu poprzednich edycji letniego programu i od tego roku zielona przestrzeń otrzymała nazwę "POLIN na łące". - Warszawski Muranów stwarza wspaniałe okoliczności przyrody, żeby zrelaksować się na zielonej łące. Niezależnie od tego, że Muzeum POLIN każdego dnia coś organizuje w tej przestrzeni, to drewniane podesty i hamaki są dostępne dla warszawiaków i odwiedzających stolicę przez całe lato - mówi gość audycji. - Zachęcam do tego, żeby przyjść i się zrelaksować.

W tym roku odbędzie się wiele wydarzeń dotyczących kuchni żydowskiej i uważnej rozmowy przy wspólnym stole. - Zaprosimy na "Szabatowy brunch" w plenerze, podczas którego skosztujemy przysmaków żydowskiej kuchni i usłyszymy ciekawostki na temat żydowskiej kultury kulinarnej - opowiada rozmówczyni Kasi Dydo. - Będziemy spotykać się z przedstawicielami Wyspy Spokoju, którzy nauczą nas ciepłej i życzliwej komunikacji przy stole. Dowiemy się, jak mówić, by zostać dobrze zrozumianym i wysłuchanym, a także, jak z empatią słuchać innych.

Jak zapowiada Marta Dziewulska, odbędzie wiele spotkań dotyczących stołu, jedzenia i wspólnego biesiadowania, ale także wydarzeń dla rodzin z dziećmi, zajęć ruchowych i koncertów. 

Źr. Facebook/POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich

- Koncerty będą wyjątkowe, ponieważ w tym roku postanowiliśmy zaprosić muzyków, instrumentalistów i absolwentów szkół muzycznych i konserwatoriów z Ukrainy. Są to osoby, które znalazły się w naszym kraju nie z własnej woli - opowiada rzecznik. - Udamy się m.in. w etnograficzną podróż po różnych historycznych i współczesnych regionach Ukrainy i te tradycyjne, muzyczne opowieści będą wybrzmiewać na naszej łące akustycznie, bez nagłośnienia. Myślę, że to będą bardzo intymne spotkania z muzyką ukraińską. Odnajdziemy w niej wiele z grających nam w duszy nut.


Posłuchaj
10:29 Czwórka/Stacja Kultura POLIN na łące 29.06.2022.mp3 O letniej akcji "POLIN" na łące opowiada Marta Dziewulska, rzecznik prasowy Muzeum POLIN (Stacja Kultura/Czwórka)

 

W programie nie zabraknie także zajęć dla seniorów, ciekawych rozmów i kina letniego, poświęconego tematyce kulinarnej. "POLIN na łące" potrwa do 31 sierpnia 2022.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marta Dziewulska (rzecznik prasowy Muzeum POLIN)

Data emisji: 29.06.2022

Godzina emisji: 11.35

aw/mat.pras