W klubie fitness, u fryzjera i w mieszkaniu. Tam zagra Patryk Pietrzak

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 13:50
Pierwszą gitarę zrobił z zabawkowego karabinu, później - już na poważnie - zaczął grać zespole Ted Nemeth. W ubiegłym roku wydał solowy album "Ok Boomer", a teraz Patryk Pietrzak wyruszył w niezwykłą trasę koncertową. 
Patryk Pietrzak
Patryk PietrzakFoto: Czwórka

Koncert z nocowaniem

Taka trasa to marzenie dla każdego muzyka, który chce, by jego muzyka była jak najbliżej ludzi. - W ubiegłym roku naliczyłem ponad 40 koncertów, w tym roku dam kolejnych "naście" występów. Gram w nietypowych miejscach: w mieszkaniach, w domach, w salonie fryzjerskim i w studiu fitness, ale też tradycyjnie w klubach - opowiada Patryk Pietrzak. - Niesamowite są te koncerty. Niejednokrotnie wykraczają poza formę scenicznej prezentacji i stają się spotkaniem z ludźmi. Najpierw poznaję gospodarzy miejsca, w którym gram. Potem ludzi, którzy przyszli mnie posłuchać. Czasami zdarza się, że tam nocujemy, więc wtedy rozmowy trwają do później nocy - dodaje gość Czwórki.

Piosenki skupione na emocjach

Jak podkreśla rozmówca Damiana Sikorskiego solowy krążek różni się od poprzednich płyt Ted Nemeth. - Nigdy w życiu nie byłem bliżej tego, o co chodziło mi w muzyce - mówi. Album, nagrany częściowo w czasie lockdownu i szalejącej na całym świecie pandemii, przynosi muzykę bardzo osobistą, skupioną na emocjach i myślach, które wypełniają głowę wrażliwego człowieka w trudnych czasach. Łódzki aktor, wokalista, autor tekstów i kompozytor nie wstydzi się odsłonić, pokazać tego co mu gra w duszy, przyznać się, że też zadaje te same pytania co my wszyscy, tak samo kocha i tak samo cierpi. - Wydałem solowy krążek w maju 2021 roku i szczerze mówiąc nie liczyłem na nic. Byłem wręcz przekonany, że to nie jest dobry czas dla debiutujących artystów. Mój zespół Ted Nemeth walczył z przeciwnościami losu, ale pandemia "przyklepała" nasz rozpad - wspomina Pietrzak. - Zgłosiłem się z prośbą o pomoc do agencji koncertowej Borówka Music i czas pokazał, że to była bardzo dobra decyzja.

Patryk Pietrzak - TOTO (Official Video) | Mystic Production TV

Sprawdź też:

Pozamuzyczne pasje Patryka Pietrzaka

Pod względem muzycznym "Ok Boomer" robi wrażenie rozpiętością gatunkową - są tu zarówno ambitny, alternatywny pop, dynamiczna muzyka rockowa i liryczne, poetyckie ballady. Patryk Pietrzak jest nie tylko muzykiem, ale też aktorem. Można go oglądać m.in. w serialu "Sexify" oraz na deskach Teatru Kwadrat w warszawie - w spektaklach "Ciotka Karola 4.1" i "Ślub doskonały". 

Posłuchaj
19:36 CZWÓRKA Stacja Kultura - patryk pietrzak 25.01.2023.mp3 Patryk Pietrzak o solowym debiucie "Ok Boomer" i trasie koncertowej (Stacja Kultura/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 25.01.2023

Godz. emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Winylowe białe kruki - "Love" Edyty Bartosiewicz w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 22:35
W cyklu "Białe kruki" Damian Sikorski opowiada o najcenniejszych wydaniach płytowych. Tym razem bohaterem audycji jest album "Love" - pierwszy solowy krążek Edyty Bartosiewicz. - Artystka była uważana za najlepszą tekściarkę lat 90. i do dziś uważam, że jej pióro jest wyjątkowe - mówi dziennikarz.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Robert Cichy gra polskie lata 70. Jaki jest nowy projekt artysty?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2022 17:30
12 kompozycji w 12 miesięcy - tak nad swoim najnowszym projektem pracował Robert Cichy. Punktem wyjścia dla artysty stały się utwory polskiej alternatywy z lat 70., które w oryginale wykonywały takie zespoły jak Klan, ABC i Test. 
rozwiń zwiń