Wolska singlem "Zwiastun" zapowiada płytę. "Nie ma rzeczy niemożliwych"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 18:00
Patrycja Wolska planuje wydanie debiutanckiej płyty i prezentuje singiel "Zwiastun". - W moim słowniku nie ma słów "nie da się". Wszystko w tym utworze zrobiłam więc sama - mówiła wokalistka w Czwórce.
Patrycja Wolska
Patrycja WolskaFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

"Zwiastun" to najnowszy singiel wokalistki Patrycji Wolskiej, znanej po prostu jako Wolska. Numer stanowi jednocześnie zapowiedź jej debiutanckiego krążka. - Przede mną dużo dobrych rzeczy, których nie mogę się doczekać, a płyta ukaże się już w marcu - podkreślała w Czwórce.

Wolska związana jest z muzyką od najmłodszych lat, w szkole grała na skrzypcach, a wokalnie zadebiutowała w 2021 roku utworem "Telefon". Na koncie ma też m.in. singiel "Dziewczyna z sąsiedztwa". - Sama narzucam sobie ogromne tempo pracy i stawiam wysoko poprzeczkę. Dlatego pod koniec ubiegłego roku miałam momenty, w których "osiadałam", miałam przestój, byłam zmęczona i przygnębiona - wspominała wokalistka. - Dziś jednak wciąż brakuje mi bodźców, nie wiem, kiedy znów będę potrafiła odpocząć. 

Klip do utworu "Zwiastun" Wolska nakręciła samodzielnie. - Nie ma w moim słowników słów określenia "nie da się". Rano kupiłam statyw w internecie, bo wieczorem zaplanowałam zdjęcia. Sukienkę pożyczyłam od mamy, która poszła na plan filmowy ze mną - wspominała. - Potem samodzielnie wszystko montowałam, choć oczywiście nie potrafiłam zrobić tego idealnie - zaznaczyła wokalistka. 

Źr. Youtube.pl/WOLSKA

Treść utworu dotyczy emocji. - Jest po prostu o zauroczeniu, wcale nie o wielkiej miłości. Jest pianino w tle, skrzypce, delikatny wokal, to zabawa muzyką i tekstem - mówiła Wolska. Jak podkreślała, w jej muzyce istotne są: pozytywny nastrój, kolory i radość. - Najważniejsze jest dla mnie dawanie uśmiechu. Gdy dostaję od odbiorców uśmiech, to robi mi dzień. Miałam czas mroku i buntu w życiu, ale to nie wypaliło, i powracam z jeszcze większym optymizmem. W moim repertuarze jest dużo smutnych piosenek, powstają pod wpływem trudnych emocji. Dziś jednak wiem, że gdy daję ludziom pozytywne wibracje, dostaję je z powrotem - mówiła Wolska. 

Posłuchaj
16:37 czwórka wolska_PR4_AAC 2023_01_27-10-15-20.mp3 Patrycja Wolska o singlu "Zwiastun" i nowej płycie (Stacja Kultura/Czwórka) 

Jej nadchodzący album ma "przedstawiać Wolską" słuchaczom. - Mam materiał na dwa krążki, chciałabym, by debiut był jednak spójny, określał mnie i przedstawiał mnie słuchaczom - tłumaczyła.

Źr. Youtube.pl/WOLSKA

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Patrycja Wolska

Data emisji: 27.01.2023

Godz. emisji: 11.15

kd

Czytaj także

Windrap! Orchestra i Dagadana. "To ogromna moc muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2022 16:24
- Windrap! Orchestra łączy świat potężnego brzmienia orkiestry dętej z hip-hopem, folkiem i innymi wybranymi nurtami muzycznymi - ocenił dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski. Wśród artystów, których ostatnio zaproszono do współpracy, znaleźli się m.in. Liroy, Łona, Maria Sadowska czy grupa Dagadana. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marika zapowiada nowy album. Singiel "Patataj" promuje "Cykl"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2022 17:12
Marika zapowiada nowy album "Cykl", a nowe utwory powstały we współpracy m.in. z Kubą Karasiem, duetem Sarapaty i Buslavem. 
rozwiń zwiń