"Piękno jest w każdym zakątku świata. Trzeba umieć je znaleźć"

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 12:00
Zdaniem Roby’ego Cyrona, fotografa gwiazd, nie ma mniej lub bardziej fotogenicznych miejsc na świecie. – Wszystko zależy od rodzaju zdjęć – tłumaczy artysta. – Fotografia modowa, reportaż, albo zdjęcia architektury... każde z nich rządzi się swoimi prawami.
Audio

Robby Cyron, swoją przygodę z fotografią rozpoczynał na początku lat 90. Dziś jest wziętym fotografem gwiazd na całym świecie. – Podróże zaczęły się "same z siebie" – wspomina artysta w Czwórce. – Wykonywałem swoją pracę i z czasem po prostu zacząłem poznawać nowych ludzi, nowe redakcje i robić zdjęcia za granicą.

Fotografowanie i podróże idą zresztą w parze, a jak opowiada Cyron, plaże, bądź góry to lokalizacje często wybierane na sesje. – Chodzi po prostu o to, by tło było jak najbardziej efektowne, a to automatycznie wiąże się z podróżowaniem po całym świecie – mówi gość Czwórki.

I choć Cyron przyznaje, że lubi pracować w Kalifornii, jest także wielkim fanem Europy. – Na starym kontynencie jest mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o lokalizacje fotograficzne – zapewnia artysta.

W Polsce także nie brakuje urokliwych miejsc, w których właściwie każda sesja jest udana. Jednym z nich jest rodzinny Śląsk Cyrona. – Ten region się bardzo zmienił, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilkunastu lat – mówi fotograf w Czwórce. – Jadąc tam nie widzimy już szarej ściany, a piękny krajobraz. Lubię tam szukać nie tylko "cukierkowych" plenerów, ale także miejsc, które pokazują historię i są na swój sposób wyjątkowe.

 By dowiedzieć się więcej, posłuchaj nagrania rozmowy z artystą fotografikiem z audycji "Stacja Kultura".

(kd)

Czytaj także

Helmut Newton i jego zdjęcia – z nagości zrobić atut

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 15:29
Helmut Newton to człowiek, który właściwie przewrócił fotografię mody do góry nogami. Artysta ten miał szaloną biografię, a fotografię pt. "Nadchodzą" zrobił w jednej z paryskich willi pod czujnym okiem Karla Lagerfelda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak internet wpłynął na fotografię?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 11:00
O tym rozmawiamy w audycji "Bed & Breakfast".Ostatnio w dziedzinie fotografii pojawiło się nowe określenie, może i twoje zdjęcia należą do tej kategorii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz fotografować? Zacznij od ulicy, tam też dużo się dzieje

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 10:00
- Powinnością fotografa jest zapisywanie rzeczywistości, niezależnie od skutków, jakie to za sobą niesie. – mówi w Czwórce Andrzej Zygmuntowicz, mistrz fotografii, członek Polskich Związków Artystów Fotografików.
rozwiń zwiń