Co czytają dziennikarze Czwórki?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 14:00
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto, którego celem jest promocja czytelnictwa. Z tej okazji jednak mamy dla Was niespodziankę! :)
Audio
 • Bogusia Marszalik, prowadząca audycję "Kontrkultura" opowiada o książce "Sklep potrzeb kulturalnych" (Czwórka/Poranek OnLine)
 • Tomasz Ściborowski, realizator wizji w Czwórce, poleca trylogię autobiograficzną Grzesiuka (Czwórka/Poranek OnLine)
 • Błażej Prośniewski, dziennikarz Czwórki, poleca książkę "Dziewczyna z poczty" (Czwórka/Poranek OnLine)
 • Hanna Dołęgowska, prowadząca i wydawca Czwórkowych audycji, poleca literackie spojrzenie na Chiny (Czwórka/W cztery oczy)
 • Małgorzata Rurawska z Sekretariatu Programowego Czwórki opowiada o fascynującym świecie skandynawskiej literatury kryminalnej (Czwórka/W cztery oczy)
 • Kamil Piechowski, reporter Czwórki, poleca ksiażkę "Kwiaty Koranu" o poszukiwaniu siebie i szczęścia (Czwórka/Stacja Kultura)
 • Norbert Michalak, dziennikarz redakcji sportowej, opowiada o biografii Władysława Kozakiewicza (Czwórka/Stacja Kultura)
 • Ewelina Grygiel, reporterka Czwórki, wspomina wędrówki po Dublinie z bohaterem "Ulissesa" (Czwórka/4 do 4)
 • Monika Kuś, czyta i przygotowuje serwisy informacyjne w Czwórce, jako dziecko była molem książkowym i do dziś wspomina lektury z tamtych lat (Czwórka/4 do 4)
 • Ewa Łebek, realizator dźwięku, poleca książkę "Niewierna" (Czwórka/4 do 4)
 • Kasia Dydo, dziennikarka Czwórki, poleca książkę "Atlas chmur" (Czwórka/Czwarty wymiar)
 • Kasia Kornet, dziennikarka Czwórki, poleca książkę "Miasto cudów" (Czwórka/Czwarty wymiar)
 • Kuba Kukla, dziennikarz Czwórki, poleca książkę "Pokalanie" (Czwórka/Czwarty wymiar)
 • Piotr Firan, dziennikarz Czwórki, poleca autobiografię Andre Agassiego "Open" (Czwórka/Cztery: Gramy!)
 • Rafał Kątny, Webmaster odpowiedzielny m.in. za część strony internetowej Czwórki, przekonuje, że "Lalka" to fascynująca lektura (Czwórka/Cztery:Gramy!)
Targi Dobrych Książek we Wrocławiu
Targi Dobrych Książek we WrocławiuFoto: Glow Images/East News

Czy wiecie dlaczego Kasia Dydo lubi książki o słodyczach? Za co nasz spec od sportu Norbert Michalak ceni Władysława Kozakiewicza? Jakie książki o Chinach poleca Hania Dołęgowska oraz dlaczego nasza lotna reporterka Kaśka Kornet czyta głównie książki o Hiszpanii?

Tego wszystkie dowiecie się ze specjalnego cyklu, którzy przygotowaliśmy dla Was właśnie na Światowy Dzień Książki.

Czytaj także: Światowy Dzień Książki w Polsce, Katalonii i w Czwórce <<<

Od 6.00 rano do 20.00 po serwisach informacyjnych Czwórki - akcja "Czwórka czyta...", czyli nasi prowadzący i reporterzy, ale również osoby, których nie macie szansy usłyszeć na antenie - wydawcy, pracownicy redakcji internetowej, administracji, realizatorzy dźwięku i wizji, polecali ważne dla siebie książki. Polecamy ich sugestie, bo przekrój tematyczny jest niezwykle szeroki.

/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Graham Masterton: nie wierzę w duchy

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 17:16
Fantastyka grozy rządzi się swoimi prawami. W książkach i filmach tego gatunku niczym niezwykłym nie są nadprzyrodzone zjawiska - duchy, wampiry, upiory i demony. Mistrz horroru, pisarz Graham Masterton zdradził Czwórce, czego najbardziej boją się ludzie i w jaki sposób sterować ich lękami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz być sławny? Napisz powieść!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 13:00
Autor kryminałów Jo Nesbo jest jednym z najlepiej zarabiających Norwegów. Jeśli masz lekkie pióro, artystyczną wrażliwość i chciałbyś iść w jego ślady - weź udział w konkursie "To się musi POWIEŚĆ".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Muszyński - kronikarz i piewca polskiej prowincji

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 14:30
- Związek z prowincją to dla pisarza wygrany los na loterii. Źródło inspiracji i perspektywa, z której więcej widać - uważa Andrzej Muszyński, autor zbioru opowiadań "Miedza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Smoleński: dobro i zło dzieli cienka granica

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 15:42
Książka Pawła Smoleńskiego "Oczy zasypane piaskiem" to reportaż z Izraela i Palestyny, który ma zupełnie zmienić postrzeganie przez opinię publiczną tamtejszego konfliktu. Ma też pokazać, że prawdę i kłamstwo dzieli cienka granica, którą łatwo jest przesunąć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Drotkiewicz: dużo zawdzięczam polskiemu morzu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 12:00
Właśnie ujrzała światło dzienne jej najnowsza książka pt. "Nieszpory". Zdaniem dziennikarzy Czwórki to powieść, którą warto czytać na głos. - Pisząc ją wielokrotnie sama czytałam sobie tekst w ten sposób. Ważna był dla mnie jego melodia - opowiada w Czwórce Agnieszka Drotkiewicz, pisarka, dziennikarka, publicystka. - Teraz z ciekawością czekam na głosy czytelników.
rozwiń zwiń