X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adoptuj psa na wakacje!

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2014 14:20
Rozpoczęły się wakacje, okres letnich wyjazdów, a to oznacza dla pracowników schronisk dla zwierząt okres wzmożonej pracy. Co roku, właśnie w tym czasie, do placówek trafia mnóstwo psów, które stały się dla właścicieli przeszkodą w wakacyjnym wyjeździe.
Audio
  • 1 lipca przypadł w tym roku Dzień Psa (Czwórka/Poranek OnLine)
Adoptuj psa na wakacje
Foto: Glow Images/East News

/

1 lipca obchodzimy Dzień Psa. Niestety wielu czworonogom nie dane będzie go spędzić w swoim domu, ciesząc się bliskością właścicieli. - Obserwując to, co dzieje się w naszym serwisie, możemy zauważyć, że tendencja letniego porzucania i oddawania zwierząt, niestety, nie zmniejsza się. W naszym serwisie jest w tym momencie ok. 15 tysięcy ogłoszeń dodanych przez fundacje, schroniska oraz osoby prywatne. Przed wakacjami ogłoszeń jest więcej, w stosunku do poprzednich miesięcy, o ok. 20 procent - mówi Agata Stachowiak z portalu olx.pl.

W tym roku adoptowano na razie 35 podopiecznych schroniska w Celestynowie. Reprezentująca tę placówkę Agata Wiaderek-Król nie ukrywa, że jest tym faktem wręcz zachwycona. - Bardzo pomagają nam różne portale internetowe, ale też nasz fanpage na Facebooku. Na nim umieszczamy albumy ze zdjęciami psów i ich dokładne opisy. Nie oszukujemy w nich, piszemy szczerze, jak przedstawia się sytuacja, czyli czy dany zwierzak nadaje się do domu, w którym są małe dzieci albo inne psy, czy też koty - opowiadała w "Poranku OnLine" . Rzetelne opisy zwierząt są możliwe dzięki wspaniałej pracy, jaką wykonują wolontariusze opiekujący się zwierzętami. W trakcie spacerów dokładnie obserwują oni ich zachowania.
PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego warto adoptować starsze psy? "Ich miłość jest niesamowita"

Proces adopcji nie jest skomplikowany, a koszty zamykają się w symbolicznej kwocie, którą na koniec należy przekazać schronisku jako jednorazowy datek. Między innymi dzięki takim opłatom mogą one funkcjonować i pomóc przetrwac bezpańskim zwierzętom, oczekującym na prawdziwy dom.

Goście Czwórki apelują jednak, aby każda decyzja o adopcji była starannie i pod każdym względem przemyślana. - Wiadomo, że przyjdzie moment, gdy będziemy chcieli pojechać na wakacje i trzeba będzie coś z tym psem zrobić. Pomyślmy o tym wcześniej. Nie brakuje niestety osób, które na początku roku biorą zwierzaka do siebie, a latem znów go oddają, wymyślając dziwne historie. Wystarczyłoby przekazać nam na kilka dni psa na "przechowanie", albo oddać go do hoteliku dla zwierząt. Jest coraz więcej takich placówek i nie są one szczególnie kosztowne - przekonywała Wiaderek-Król.
ac/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka PSY zwierzęta
Komentarze1
aby dodać komentarz
szeleszczyciel2014-07-01 17:51 Zgłoś
Jak to... święta? Pies uświęcony?? Już mamy babona w sejmie, Murzyna (też w sejmie), papieża Polaka, człowiek był na księżycu, wnet na Marsa poleci, a teraz święto psa w kalendarzu... Coś takiego...!!!

Czytaj także

Zwierzęta to pełnoprawni członkowie rodziny

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 17:15
- Wydaje mi się, że za jakiś czas nikogo nie będzie dziwił, szokował widok ubranego psa, czy też czworonoga towarzyszącego swoim właścicielom w restauracji - mówi Dorota Szulc-Wojtasik, redaktor naczelna miesięcznika "Cztery łapy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Petsitter - zawód dla wrażliwców z pasją

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 12:00
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Co zrobić z psem, którego nie możemy zabrać ze sobą na przykład za granicę? Oddać go pod opiekę człowiekowi, który ze swojej miłości do zwierzaków uczynił zawód, czyli petsitterowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak możesz pomóc zwierzętom? "Reaguj, gdy widzisz ich krzywdę"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 20:00
W okresie wakacyjnym szczególnie dużo zwierząt domowych zostaje wyrzuconych na ulice. - Tej patologii, gdy ludzie traktują zwierzę jak rzecz, nie da się do końca zwalczyć. Chodzi więc o to, by przynajmniej skutecznie ją ścigać - mówi Wojciech Muża, wieloletni działacz na rzecz ochrony praw zwierząt w Polsce.
rozwiń zwiń