Polskie Radio
Section05
PSY

TYLKO U NAS Rasy psów uznawane za agresywne coraz popularniejsze. Jak uniknąć tragedii? Rozmawialiśmy z behawiorystą

Pies zaatakował, pogryzł człowieka. To historia, którą zna chyba każdy - bywa że z doświadczenia własnego, kręgu znajomych lub z mediów. Najczęściej ofiarami są dzieci i domownicy, którzy powinni czuć się bezpiecznie. Niekiedy takie zdarzenia mają tragiczny finał, a winą obarcza się pitbulle, amstaffy czy inne psy uchodzące za agresywne. Co skłania ludzi do wybierania akurat tych spośród wielu ras i temperamentów? Czy nie boją się trzymać w domu tykającej bomby?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zwierzęta PSY psychologia

Zatrucia psów w Warszawie. Radni PiS żądają wyjaśnień od Rafała Trzaskowskiego i wzywają do działania

Prawo i Sprawiedliwość zawnioskowało na sesji Rady Warszawy do prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego o informację na temat przyczyn przypadków zatruć psów zgłaszanych przez mieszkańców. Radni PiS chcą również dowiedzieć się, jakie działania w tej sprawie zostały podjęte przez służby miejskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość PSY zwierzęta ptaki zatrucie pies mazowieckie regiony

Międzynarodowy Dzień Psa. Pupile Ojców Niepodległości. Dorek, Moryc, Bystrek i... Pies

To, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, wiadomo nie od dziś. Słabość do tych czworonogów przejawiali również mężowie stanu. Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa. Z tej okazji przypominamy pupili Ojców Niepodległości. Zwierzęta te były ich wiernymi towarzyszami, obrońcami, a nawet... natchnieniem literackim. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA pies PSY Józef Piłsudski Roman Dmowski Ignacy Jan Paderewski Wojciech Korfanty Wincenty Witos Ignacy Daszyński wakacje 2021

Proces odwoławczy właścicielki rottweilerów, które uciekły z posesji i pogryzły dziecko. Wiemy, kiedy zapadnie wyrok

W piątek (7 października) przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończył się proces odwoławczy właścicielki dwóch rottweilerów, które dwa lata temu wydostały się z posesji i pogryzły młodego chłopaka spacerującego ze swoim psem. W pierwszej instancji zapadł wyrok pół roku więzienia w zawieszeniu, obrona chce warunkowego umorzenia postępowania. Wyrok ma być ogłoszony za dwa tygodnie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Białystok podlaskie sądownictwo PSY sąd

Ogólnopolski protest "Zerwijmy łańcuchy". Współorganizatorka: to głośny sprzeciw wobec niecnych praktyk

- Rok po roku udawało nam się docierać właśnie w ten sposób "pod strzechy", czyli do ludzi, którzy być może nie wiedzą, myślą inaczej. To jest właściwie główny cel akcji - mówiła w Polskim Radiu 24 Paulina Król (redaktor naczelna portali psy.pl i koty.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg zwierzęta PSY społeczeństwo pies