Polskie Radio
Section05
PSY

Proces odwoławczy właścicielki rottweilerów, które uciekły z posesji i pogryzły dziecko. Wiemy, kiedy zapadnie wyrok

W piątek (7 października) przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończył się proces odwoławczy właścicielki dwóch rottweilerów, które dwa lata temu wydostały się z posesji i pogryzły młodego chłopaka spacerującego ze swoim psem. W pierwszej instancji zapadł wyrok pół roku więzienia w zawieszeniu, obrona chce warunkowego umorzenia postępowania. Wyrok ma być ogłoszony za dwa tygodnie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Białystok podlaskie sądownictwo PSY sąd

Ogólnopolski protest "Zerwijmy łańcuchy". Współorganizatorka: to głośny sprzeciw wobec niecnych praktyk

- Rok po roku udawało nam się docierać właśnie w ten sposób "pod strzechy", czyli do ludzi, którzy być może nie wiedzą, myślą inaczej. To jest właściwie główny cel akcji - mówiła w Polskim Radiu 24 Paulina Król (redaktor naczelna portali psy.pl i koty.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg zwierzęta PSY społeczeństwo pies

Dzień Psa. Pupile Ojców Niepodległości. Dorek, Moryc, Bystrek i... Pies

To, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, wiadomo nie od dziś. Słabość do tych czworonogów przejawiali również mężowie stanu. Dziś w Polsce obchodzony jest Dzień Psa. Z tej okazji przypominamy pupili Ojców Niepodległości. Zwierzęta te były ich wiernymi towarzyszami, obrońcami, a nawet... natchnieniem literackim. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA pies PSY Józef Piłsudski Roman Dmowski Ignacy Jan Paderewski Wojciech Korfanty Wincenty Witos Ignacy Daszyński wakacje 2021

Czworonożni uchodźcy też szukają nowego domu [POSŁUCHAJ]

Koty, psy, świnki morskie, chomiki… Liczbę zwierząt, którym udało się w ciągu ostatniego miesiąca uciec z Ukrainy, trudno jest oszacować, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie dysponuje takimi danymi. Musi to jednak być liczba ogromna. Bo zwierzaki emigrują na piechotę, w transporterach, pudełkach, a czasem – kiedy już iść nie mogą – granicę z Polską przekraczają na ramionach właścicieli.
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż zwierzęta uchodźcy Ukraina wojna na Ukrainie zwierzęta domowe PSY koty prawa zwierząt Trójka Ukraina

"Szczątki zwierząt zmieszane z odpadami". Przedsiębiorca ze Starej Huty dostał karę miliona złotych

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wymierzył milion złotych kary przedsiębiorcy ze Starej Huty, który prowadził hodowlę zwierząt na terenie gminy Kartuzy. W kwietniu 2021 r. inspekcja weterynaryjna, inspektorzy WIOŚ, OTOZ Animals, policja oraz inne jednostki kontrolne przeprowadziły interwencję w jego przedsiębiorstwie. W wyniku inspekcji odkryto liczne składowisko odpadów wymieszanych ze zwłokami zwierzęcymi.
Zobacz więcej na temat:  prokuratura środowisko Gdańsk POLSKA zwierzęta sąd PSY

Nowe wymogi dla prowadzących schroniska dla zwierząt. Dotyczą powierzchni i wyboru kadry

Schroniska, w których znajdują się bezdomne zwierzęta będą musiały dostosować warunki ich bytowania do nowego rozporządzenia określającego m.in. powierzchnię kojców czy sposób przechowywania karmy - powiedział wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Nowe przepisy już poddane społecznym konsultacjom, wejdą w życie za rok.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi schronisko dla zwierząt prawo PSY koty wolontariat ochrona zwierząt