W dobie internetu powstał nowy zawód - vloger

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 16:00
- Prawda jest taka, że youtuber to już jest normalny zawód - mówi vloger, Martin Stankiewicz, który zarabia na robieniu filmów i wrzucaniu ich do sieci. Jego kanał w serwisie Youtube ma już ponad 200 tysięcy subskrybentów. W "Poranku OnLine" youtuber zdradził nam kulisy tej internetowej pracy.
Audio
  • Rozmowa z vlogerem, Martinem Stankiewiczem (Czwórka/Poranek OnLine)
W dobie internetu powstał nowy zawód - vloger
Foto: Glow Images/East News

Na Youtubie można zauważyć, że większość kanałów należy do mężczyzn. Według vlogera, Martina Stankiewicza dzieje się tak, ponieważ polscy internauci jeszcze nie dorośli do filmów robionych przez kobiety. - Komentarze pod filmami vlogerek są często seksistowskie. Gdybym był kobietą i przeczytał te komentarze, to prawdopodobnie usunąłbym kanał, a potem zamknął się w pokoju bez klamek i nigdy z niego nie wyszedł - tłumczy gość Czwórki.

Czytaj także: Mówiąc inaczej w Czwórce <<<

Martin
Martin Stankiewicz w studiu Czwórki

Popularnym narzędziem marketingowym, używanym w produkcjach filmowych stał się tak zwany "product placement". Zabieg ten polega na sprytnym umieszczeniu reklamy tak, aby promocja produktu nie rzucała się odbiorcy w oczy, ale jednocześnie trafiła do jego świadomości. Ta technika, w związku z rosnącą popularnością filmów w serwisie Youtube, trafiła także do sieci. Według Stankiewicza polscy zleceniodawcy już rozumieją, że lokowanie produktu w sposób rażący odbiorcę jest "słabe”. - Dlatego potrafimy znaleźć takie rozwiązania, żeby był zadowolony zarówno klient, jak i vloger - tłumaczy gość "Poranka OnLine”.

Martin Stankiewicz wyjaśnia podczas rozmowy z Michałem Migałą i Mariuszem Infuleckim, że blogerzy z Youtube’a nie są dla siebie kompletnie obcymi osobami. Okazuje się, że vlogerzy znają się, a nawet kumplują. - My potrafimy się spotkać na piwie i przez dwie godziny opowiadać, kto ma ile subskrybentów - zdradza gość Czwórki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z audycji " Poranek OnLine ".

bc/kd

Czytaj także

Paulina Stępień: Polska słodkościami stoi

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 11:20
Paulina Stępień jest kucharką - amatorką. Wraz z mężem prowadzi popularnego kulinarnego vloga Kotlet.TV, który powstał z pasji do gotowania. Swoje przepisy umieszczają na stronie w postaci filmów. W studiu Czwórki rozmawialiśmy z vlogerką o polskiej kuchni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wardęga - internetowy prankster, którego oglądają miliony

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 12:00
Płatanie figli innym zapewne miało swój początek wraz z pojawieniem się ludzi na świecie. W dobie telewizji i internetu pranksterzy nagrywają swoje dowcipy i chwalą się nimi przed publicznością liczoną... w milionach!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gimbus" to nie tylko uczeń gimnazjum, ale też stan umysłu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 13:00
"Gimbus” - kiedyś nazywało się tak autobus wiozący dzieci do szkoły. Jednak ta definicja odeszła już do lamusa. Dziś tym mianem określa się ucznia "gimbazy”, czyli potocznej nazwy gimnazjum. Według niektórych, "gimbus" to po prostu stan umysłu człowieka. Dlatego można tak nazwać każdą osobę niezależnie od jej wieku, o ile jej mentalność jest na poziomie gimnazjalisty.
rozwiń zwiń