X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozjemca do wynajęcia

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2010 12:24
Umiejętność analizowania sytuacji i wyciągania wniosków to podstawowe atuty mediatora, który może pomóc zwaśnionym stronom w osiągnięciu porozumienia.
Audio
  • Gość "Magazynu" Kinga Markert: Na czym polega praca mediatora.

Gościem Justyny Dżbik była Kinga Markert z firmy Markert Mediacje. W "Magazynie" opowiadała o pracy mediatora.

- Negocjator reprezentuje swoje interesy i jest jedną ze stron konfliktu, natomiast mediator jest osobą bezstronną i neutralną, spór nie dotyczy go osobiście  – wyjaśnia Kinga Markert. Ta podstawowa różnica jest kluczem do zrozumienia roli mediatora.

Mediacje przydatne są w sytuacji konfliktu dwóch lub więcej stron, które nie są w stanie dojść do porozumienia, podjąć ważnej względem siebie decyzji. Trudność ta wynikać może z odmiennych interesów, wartości czy planów. Zadaniem mediatora jest pomóc klientom w samodzielnym wypracowaniu rozwiązania.

- Uzgodnione porozumienie, w przeciwieństwie do różnych rozwiązań instytucjonalnych, nie jest narzucone, lecz zależy od dobrej woli stron. Mediator ma doprowadzić do tego, by strony były w stanie same się dogadać - podkreśla Kinga Markert.

Z usług mediatorów korzystają zarówno wielkie korporacje (mediacje biznesowe), zorganizowane grupy (mediacje społeczne), jak i pojedyncze osoby. Przedmiotem rozmów może być dosłownie wszystko. Najczęściej mediatorzy pomagają rozwiązać spory majątkowe i rozwodowe.

Istnieją dwa rodzaje mediacji: pośrednią (kiedy strony nie spotykają się ze sobą, a mediator działa, jako pośrednik) i bezpośrednią (kiedy ma miejsce spotkanie zainteresowanych stron przy uczestnictwie mediatora).

ap

Zobacz więcej na temat: Justyna Dżbik firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajne filmowe komplety w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2010 19:00
Już 23 września w Nowym Teatrze w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie Nowego Klubu Filmowego. Zgłoszenia można wysyłać do 13 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego w Polsce nie ma Vogue’a?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2010 14:35
Pokazy mody, warsztaty dla przyszłych projektantów czy projekcje filmów o modzie - to tylko niektóre z atrakcji Art & Fashion Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość między słowami

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2010 08:00
Jak wyznać komuś uczucie, jeśli straciło się głos? Twórcy magicznej komedii romantycznej „Milczenie jest złotem” starają się udowodnić, że prawdziwa miłość kryje się między słowami.
rozwiń zwiń