Kupowanie jako dobry uczynek

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 20:00
Przystępne ceny, rzeczy z własną historią, a do tego szczytny cel. Ola Jasińska przyjrzała się powstałemu w Warszawie sklepowi charytatywnemu.
Audio

Pierwszy w Warszawie sklep charytatywny otwarto na Pradze, na ulicy Grajewskiej 6. Zgodnie z planem, mają tam pracować osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji, które dzięki pracy społecznej - miałyby szansę na powrót do życia w społeczeństwie.

- Nie nazywamy tego miejsca sklep tylko sklepowisko, żeby się ono nie kojarzyło z handlem, bo to nie prowadzimy go dla zysku. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc osobom które są zagrożone wykluczeniem społecznym, bezdomnym, bezrobotnym, osobom z problemami psychicznymi - mówiła w Czwórce Iwona Malicka ze wspólnoty Emaus. Podobne lokale ta chrześcijańska organizacja otworzyła już we Wrocławiu, Nowym Sączu i Lublinie.

Sklepy charytatywne sprzedają przedmioty używane, które podarowały im osoby prywatne lub firmy. Znajdziemy tam rzeczy drobne - książki, artykuły dekoracyjne oraz ubrania, meble i wózki dziecięce - wszystko, z czego osoby mniej zamożne mogą zrobić użytek.

Ceny już od 50 groszy!

Więcej na ten temat w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Czytaj także

Wystrojony "Pajacyk"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2011 15:52
– Ubieranie Pajacyka wymyśliła nasza koleżanka Paulina i chodziło o to, żeby robili to najlepsi projektanci mody, na początek polscy. Okazało się, że ten pomysł chwycił niesamowicie. Wszyscy, do których się zwróciliśmy, zgodzili się i uważali, że to naprawdę świetny pomysł – mówiła Janina Ochojska, szefowa PAH w audycji "Pod Lupą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ochojska: Każdy może pomóc Afryce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 17:13
Polska Akcja Humanitarna organizuje w Warszawie Festiwal Piękna. – Na rzecz głodujących w Afryce kwestowało będzie 60 pięknych dziewcząt. To dobre połączenie tego co popularne, z myśleniem o innych, którzy potrzebują pomocy – wyjaśnia Janina Ochojska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalendarz dla zwierząt ma 14 miesięcy

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 09:31
Kończy się rok, a to znak, że czas zakupić nowy kalendarz. My szczególnie chcielibyśmy polecić ten z dwoma psiakami i Piotrem Adamczykiem na okładce, którego zakup wspomoże bezdomne zwierzęta w schroniskach.
rozwiń zwiń