Wystrojony "Pajacyk"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2011 15:52
– Ubieranie Pajacyka wymyśliła nasza koleżanka Paulina i chodziło o to, żeby robili to najlepsi projektanci mody, na początek polscy. Okazało się, że ten pomysł chwycił niesamowicie. Wszyscy, do których się zwróciliśmy, zgodzili się i uważali, że to naprawdę świetny pomysł – mówiła Janina Ochojska, szefowa PAH w audycji "Pod Lupą".
Audio
  • Agnieszka Dygant i Janina Ochojska o akcji "Pajacyk"

To już trzecia odsłona "modowej" akcji. W tym roku stroje dla około czterdziestocentymetrowych Pajacyków będą przygotowywali m.in. Teresa Rosati, Marcin Paprocki, Eva Minge, Natalia Jaroszewska, ale również Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska.

– To tak działa, jak widzimy małego człowieka, który potrzebuje pomocy, to jednak coś takiego się dzieje w nas, że chcemy pomóc – wyjaśnia Agnieszka Dygant, aktorka i ambasadorka akcji.

Wszyscy, projektujący stroje dla Pajacyka, mogą wykazać się niezwykłą kreatywnością.

– Dostali gołego Pajacyka, a co z nim zrobią, było już ich sprawą. I wyszło coś niesamowitego – mówi Janina Ochojska.

A w co ubrałaby swojego Pajacyka Agnieszka Dygant?

– Ja chyba po prostu w szpilki – mówi. 

W tym roku podczas licytacji odbędzie się pokaz "pajacykowej mody".

– Będzie pani Małgorzata Niemen, pani Bogna Sworowska, pani Lidia Popiel oraz pani Ewa Wachowicz. Być może będzie też Anja Rubik – zdradza Janina Ochojska i dodaje, że wciąż poszukiwany jest pan, który zaprezentuje się z Pajacykiem.

A kiedy i gdzie odbędzie się licytacja? Jak wziąć udział w aukcji i jaka będzie cena wywoławcza Pajacyków? Posłuchajcie fragmentu audycji "Pod Lupą". Dźwięk znajdziecie w ramce z prawej strony.

KaW

Czytaj także

Premiera płyty-cegiełki z mazurkami i etiudami Chopina "Solidarni z Japonią"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 06:00
Na liście wykonawców znaleźli się znakomici pianiści, m.in.: Krystian Zimerman, Rafał Blechacz i Adam Harasiewicz. Całkowity dochód ze sprzedaży płyty zostanie przekazany na rzecz ofiar marcowego trzęsienia ziemi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W pogoni za eko-modą

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 11:43
- Jeśli porównamy dostępność żywności ekologicznej z dostępnością odzieży ekologicznej, to przepaść jest niesamowita – mówi Aldona Janasik z portalu ekoistka.pl , gość audycji „Na 4 ręce”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z głową o modzie… na głowach

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 17:27
Włosy mogą zupełnie przytłoczyć osobę, ale z drugiej strony potrafią też "dosłodzić" twarz, jeżeli ktoś ma delikatne rysy – uważa Wiganna Papina, stylistka.
rozwiń zwiń