Stare i nowe książki sportowe - Kronika sportu

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2012 09:04
Dzięki tej książce można jeszcze raz przeżyć najbardziej emocjonujące wydarzenia sportowe sprzed lat.
Audio

"Kronika Sportu" książka licząca ponad 1000 ilustrowanych stron, wydana 19 lat temu ale wciąż aktualna. No bo jak nieaktualne mogą być historyczne wydarzenia sportowe? Ta książka to nie tylko źródło wiedzy ale i swoisty odświeżacz pamięci... Przeglądając kolejne strony można nie tylko dowiedzieć się wielu nowych rzeczy z historii sportu ale także przypomnieć sobie wydarzenia, które wciąż jeszcze wzbudzają emocje.
Co działo się w sporcie 20 lat temu. Był to rok "bliźniaczy" do 2012. Też były mistrzostwa Europy w piłce nożnej i letnie igrzyska olimpijskie. W tych pierwszych nas nie było - ale za to była niespodzianka - w finale Dania pokonała 2:0 faworyzowanych Niemców.  Klubowy Puchar Europy zdobył Werder Brema pokonując 2:0 AS Monaco. Podczas igrzysk w Barcelonie  polscy sportowcy zdobyli 19 medali (3złote, 6 srebrnych i 10 brązowych). Tytuły mistrzowskie wywalczyli Waldemar Legień, Arkadiusz Skrzopaszek i drużyna pięcioboistów nowoczesnych. Jeden ze srebrnych medali piłkarze janusza Wójcika - z Wojciechem Kowalczykiem, Andrzejem Juskowiakiem, Tomaszem Wałdochem i Jerzym Brzęczkiem w składzie. W 1992 roku Mike Tyson trafił też do więzienia za gwałt - co przerywało karierę sportową "żelaznego Mike'a". I jescze Wimbledon,  w którym wygrywają Andre Agassi i Sreffi Graf. Na zdjęciu wyglądają jak para, co można uznać za prorocze gdyż  9 lat później wezmą ślub i będą szczęśliwym małżeństwem do dziś.

Więcej o "Kronice sportu" w załączonym pliku dźwiękowym.

 

Darek Matyja

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Gwiazdy na antenie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 10:53
Do sportowej biblioteki Czwórki dodajemy książkę Cezarego Gurjewa opisującą jego spotkania z gwiazdami światowego sportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Alpinizm

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 11:45
Wszystko o alpinizmie to kolejna z serii edukacyjnych książek wydawanych w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Trening wspinaczkowy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 10:15
Książka dla tych, którzy chcą poznać nową dyscyplinę sportu oraz dla tych, którzy chcą zgłębić tajniki technik i treningu wspinaczkowego.
rozwiń zwiń