Bohater filmu "Nietykalni": trochę podkoloryzowali tę opowieść

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 10:00
Abdel Sellou, to człowiek, którego życie stało się kanwą scenariusza hitowej komedii. Jak naprawdę wyglądała historia jego przyjaźni ze sparaliżowanym milionerem?
Audio
Kadr z filmu Nietykalni
Kadr z filmu "Nietykalni"Foto: materiały prasowe

Algierczyk opowiedział o tym w książce "Odmieniłeś moje życie". Francuski film o przyjaźni przykutego do wózka bogacza i opiekującego się nim drobnego złodziejaszka, tylko w samej Europie obejrzało ponad 40 milionów widzów. Wielu z nich dopiero po napisach końcowych dowiedziało się, że ta zabawna, ale i wzruszająca historia nieokrzesanego imigranta, który trafia na francuskie salony wydarzyła się naprawdę. O prawdziwym życiu Abdela Sellou opowiada napisana przez niego książka "Odmieniłeś moje życie”. W Czwórce Sellou przyznał, że w rzeczywistości nie było aż tak wesoło jak w filmie.

- Film jest zrobiony naprawdę super, ale trochę w nim podkoloryzowali tę historię– śmiał się. - Kiedy go oglądałem, to było trochę tak, jak wtedy, kiedy człowiek umiera i jego dusza wychodzi z ciała, aby obejrzeć, co się dzieje dookoła. Na szczęście nie musiałem umierać. Po prostu obejrzałem swoje życie na dużym ekranie – dopowiadał.

Zanim Abdel trafił z biednego blokowiska do jednej z najbogatszych rezydencji Paryża, zajmował się przede wszystkim drobnymi kradzieżami. Przed więzienną karierą i przejściem do ligi groźnych przestępców uchroniła go oferta opieki nad sparaliżowanym w wyniku wypadku na paralotni arystokratą Philippem Pozzo di Borgio. Sellou przyznał , że książka jest formą jego podziękowania dla Pozzo za przyjaźń i pomoc w odmianie losu na lepsze. Więcej na ten temat dowiesz się słuchając nagrania audycji.

Na  "Poranek OnLIne" w Czwórce, od poniedziałku do piątku, zaprasza Justyna Dżbik.

/

Czytaj także

Self-publishing, czyli wydaj swoją książkę sam!

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 09:00
Rynek wydawniczy ulega nowej modzie, która może go całkowicie odmienić. Zamiast liczyć na łut szczęścia w wydawnictwie, pisarze wydają swoje dzieła w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohater "Nietykalnych" w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 11:19
Abdel Sellou po opuszczeniu więzienia został opiekiekunem sparaliżowanego francuskiego arystokraty. Jego historia zainspirowała film, który stał się ostatnio największym kasowym hitem w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zanim stali się "Nietykalni"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 11:38
Ten film jest jedną z najchętniej oglądanych francuskich ekranizacji. Na wakacje Michał Nogaś poleca książkę, którą podyktował sparaliżowany Philippe, a której część - opowieść o relacji z opiekunem Abdelem - stała się podstawą do filmowego scenariusza.
rozwiń zwiń