X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróż z Kayah śladami narodu żydowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2012 08:00
Koncert Kayah z zespołem Transoriental Orchestra, będzie jednym z największych wydarzeń IX edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". O niełatwych przygotowaniach do występu artystka opowiedziała w Czwórce.
Audio

- To było naturalne, bo choć nie miałam w swym repertuarze utworów z muzyki żydowskiej, to już wcześniej w swej twórczości robiłam etniczne wycieczki - mówiła Kayah o zaproszeniu do udziału w festiwalu "Warszawa Singera". 31 sierpnia artystka wystąpi na pl. Grzybowskim z pieśniami z kultury żydowskiej. - Nie chciałam iść stereotypową drogą i zaśpiewać kolejnej wersji piosenek ze "Skrzypka na dachu" i mieć zespół przebrany za chasydów - opowiadał gość Czwórkowego "PorankaOnline".

W ramach przygotowań do koncertu Kayah dotarła do pieśni żydowskich artystów z XIII wieku. Tematem przewodnim występu będzie podróż Żydów przez kontynenty i różnorodność ich kultury. W trakcie koncertu będziemy mogli usłyszeć Kayah śpiewającą w języku hebrajskim, arabskim, a nawet holenderskim.

- Zacznę od twórczości Żydów sefardyjskich, przez Żydów aszkenazyjskich, skończę na Żydach z Polski - opowiadała wokalistka. - Starałam się zbudować koncert emocjonalnie w szczególny sposób. Na początku jest dosyć tajemniczo. W punkcie kulminacyjnym, pokaże cudowną rubaszność kultury żydowskiej, jej wesołość, potem zejdę z tego tempa i skończę bardzo sentymentalnie, żeby zostawić publiczność z przemyśleniami - zapowiadała Kayah.

Wstęp na koncert jest wolny. Więcej na temat tego wydarzenia i muzyków towarzyszących artystce na scenie dowiesz się słuchając nagrania audycji. Festiwal "Warszawa Singera" odbędzie się w dniach 25 sierpnia - 2 września.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kayah znaczy Kamień

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2010 14:04
- Przed "Kamieniem" byłam skazana na artystyczny niebyt. W środowisku rozpowiadano, że jestem niezrównoważona psychicznie - mówi Kayah.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah czaruje zapachem w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2011 15:10
Wokalistka nie przestaje zaskakiwać. Ostatnio interesuje się muzyką elektroniczną, grą na akordeonie oraz sztuką tworzenia perfum...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah: Chcę popełniać błędy, bo na nich się uczę

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2011 19:30
Sprzedawała swego czasu krawaty na Puławskiej, w latach 80. była modelką, potem chórzystką, a dziś jest, zdaniem niektórych, polską królową muzyki.
rozwiń zwiń