Pomagajmy zwierzakom nie tylko "od święta"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 15:00
W czwartek obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Zresztą cały październik to miesiąc poświęcony zwierzakom. - W schroniskach są problemy i chcemy na to uczulić polskie społeczeństwo - mówi w Czwórce koordynator akcji "Kupując-pomagasz".
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Domańskim i Pawłem Stalińskim

Ta akcja trwa już dość długo, bo 3 lata. I choć nazwy się zmieniały, jej idea pozostaje w gruncie rzeczy taka sama. I do tego jest banalnie prosta, wystarczy bowiem kupić karmę dla zwierząt odpowiednich firm, a potem wysyłać kody z opakowań. – Na naszej stronie można wybrać schronisko, któremu chcemy pomóc – mówi Piotr Domański , koordynator akcji "Kupując, pomagasz", której częścią jest "STOP Pustym Miskom, Pomagamy Schroniskom". – Jeden produkt to jedna miska dla zwierzaka. W tym roku w ramach akcji do schronisk w całej Polsce przekazujemy 2 mln posiłków – mówi Domański. – W sumie jednak do schronisk dzięki nam trafi w tym roku 6 mln posiłków. To wystarczy, żeby wykarmić wszystkie koty i psy w takich przytuliskach przez około miesiąc.

Zaangażowanie ludzi dobrego serca też jest jednak na wagę złota. – Chcemy pokazać Polakom, że w schroniskach są problemy – mówi gość Czwórki. – I że jedzenia dla zwierzaków wciąż tak naprawdę brakuje.

Paweł Staliński , ambasador tej akcji, ze zwierzętami, jak sam opowiada kontakt ma od najmłodszych lat.
– U mnie w domu było wszystko: koty, psy, chomiki i myszoskoczki, które zaczęły się rozmnażać w takiej liczbie, że zaczęliśmy niemal prowadzić hodowlę – śmieje się Staliński. – Przez chwilę miałem nawet węża. Do dziś jednak została mi miłość do koni. Jeżdżę konno, to mnie bardzo uspokaja.

/

Do grona ambasadorów tej akcji dołączają także inni artyści. W ostatnich dniach kampanię wsparły m.in. Ewa Bem i Kora. Tegoroczna edycja akcji organizowanej przez Pedigree i Whiskas z okazji Światowego Dnia Zwierząt 2012 zyskała wyjątkowe i całkowicie bezinteresowne poparcie 115 polskich gwiazd.

Szczekająco zapraszamy do wysłuchania rozmowy z gośćmi " Poranka OnLine " po kliknięciu w załączony do materiału plik dźwiękowy :)

(kd)

Czytaj także

Genetyczna receptura psiej aparycji

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 07:00
Na świecie występuje ok. 400 ras psów. Niektóre są "młode", bo mają dopiero kilkaset lat. Genetyka pozwala nam dziś na krzyżowanie właściwie wszystkich ras na Ziemi. Ale taka "zabawa genami" nie do końca jest bezpieczna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pies goni własny ogon, a ogon goni psa...

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 14:49
Młodość, pchły, pasożyty, a może grupa zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych - dowiedz się dlaczego Twój pies gania za własnym ogonem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pies się uśmiecha, znaczy idą kłopoty

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 11:53
- W świecie zwierząt nie ma czegoś takiego, jak uśmiech. Naukowcy tego nie opisują - mówi Marcin Kuczorski. Jeśli naszym zdaniem pies się uśmiecha, to może to zwiastować niezbyt miłą sytuację.
rozwiń zwiń