X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po stracie mamy prawo się uśmiechać

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 10:00
- Każda żałoba to jest opowieść bardzo indywidualna. Część ludzi nie chce z tego wyjść... - mówi Olga Morawska, założycielka fundacji "Nagle Sami".
Audio
  • Olga Morawska opowiada o stracie, żałobie i fundacji "Nagle Sami"

Ta podróżniczka i pisarka w 2009 roku straciła męża. Piotr zginął w Himalajach, realizując swoją pasję. W rozmowie z Justyną Dżbik Olga Morawska opowiada o stracie i żałobie, a także o decyzji, by założyć fundację.

- Dziś działam, ale po drodze było wiele załamań. Zresztą wciąż zdarzają mi się wątpliwości. To ciężka droga - mówi. - Doświadczenie zostania nagle młodą wdową było dla mnie zaskakujące i dezintegrujące. Zwłaszcza, że byłam wtedy jeszcze mamą dwóch małych chłopaków: 2-latka i 3- latka - dodaje.

Olga Morawska na pomysł założenia fundacji "Nagle Sami" wpadła, gdy napisała pierwszą książkę "Od początku do końca" - o życiu z człowiekiem z pasją i o tym, co się dzieje, gdy taki człowiek ginie. Zauważyła, że strata nie dotknęła tylko jej; dostawała listy od dziewczyn, głównie młodych wdów.

Fundacja ma na celu pomóc osobom po stracie, pomóc im poradzić sobie z żałobą. "Nagle Sami" chce również nawiązać współpracę z działami HR różnych firm, by były one przygotowani na pracę z zespołem, którego dotknęła strata przyjaciela, czy współpracownika.

Więcej o stracie, żałobie i fundacji "Nagle Sami" znajdziesz w załączonym nagraniu audycji Justyny Dżbik  "Poranek OnLine".

(pj) 

Memento Mori tu wspominamy tych, którzy odeszli.

Zobacz więcej na temat: firma Himalaje Justyna Dżbik
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Starsze panie potrafią zemdleć na zawołanie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 21:00
- Osoby faktycznie potrzebujące, są ostatnimi osobami, które poszłyby na miasto, by prosić o pomoc. W ludziach prawdziwie ubogich są duże pokłady godności i wstydu - uważa socjolog Krzysztof Martyniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Realizacja marzeń to jest uzależnienie"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 14:00
W listopadowym numerze "Wysokich Obcasów Extra" Marek Górlikowski, cywil, który nie lubi wojny rozmawia z Magdaleną Kozak, która swe życie odmieniła wyjazdem na misję wojskową w Afganistanie. O szczegóły tego spotkania podpytuje Justyna Dżbik.
rozwiń zwiń