X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Realizacja marzeń to jest uzależnienie"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 14:00
W listopadowym numerze "Wysokich Obcasów Extra" Marek Górlikowski, cywil, który nie lubi wojny rozmawia z Magdaleną Kozak, która swe życie odmieniła wyjazdem na misję wojskową w Afganistanie. O szczegóły tego spotkania podpytuje Justyna Dżbik.
Audio

Bohaterką tekstu "Chcesz mieć spokój idź na wojnę", który ukazał się w najnowszym numerze "Wysokich Obcasów Extra", jest Magdalena Kozak, niepozorna blondynka, w której drzemie ogromna energia. Najłatwiej powiedzieć o niej: lekarka, kobieta, żołnierz, która służyła na misji w Afganistanie, pisarka, autorka książek fantasy, twarda kobieta. Pewnego dnia zdecydowała się odmienić swoje życie.

- Myślę, że realizacja marzeń to jest uzależnienie. W pewnym momencie jak się zacznie, to człowiek już nie może przestać - mówi Magdalena Kozak w rozmowie z Justyną Dżbik. - Musze się uczciwie przyznać, że ja jestem trochę adrenalinoholikiem - dodaje.

Rozmówczyni Marka Górlikowskiego, autora tekstu w "Wysokich Obcasach" przyznaje, że wojna dla lekarza jest lepsza niż dla zwykłego żołnierza, i planuje kolejny wyjazd na misję. - Ja się nie zastanawiam, kto do kogo strzela, czy robi to słusznie czy niesłusznie. Ja ratuję ludzkie życie. To jest też wygodne emocjonalnie - wyjaśnia lekarka.

Marek Górlikowski, który wojny nie lubi, przed wojskiem się migał, a książek fantasy nie czyta, przyznaje, że idąc na rozmowę z Magdaleną Kozak czuł się trochę jak "wszawy cywil". Co go najbardziej interesowało w postaci pani żołnierz dowiesz się słuchając załączonej audycji "Poranek OnLine". 
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niewidoma kultura

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 09:00
W poniedziałek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Na szczęście coraz częściej dostrzegamy potrzeby osób niewidomych. Dziś bez problemu mogą iść do muzeów czy kina, a nawet zobaczyć mecz na stadionie Legii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starsze panie potrafią zemdleć na zawołanie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 21:00
- Osoby faktycznie potrzebujące, są ostatnimi osobami, które poszłyby na miasto, by prosić o pomoc. W ludziach prawdziwie ubogich są duże pokłady godności i wstydu - uważa socjolog Krzysztof Martyniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na wojnie włączam tryb terminatora"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 21:00
Zawód reportera wojennego wciąż pozostaje dziedziną mężczyzn. Jedną z nielicznych kobiet podejmujących się tej trudnej pracy, jest dziennikarka TVP Info, Anna Wojtacha, które swoje doświadczenia z linii frontu opisała w książce "Kruchy Lód".
rozwiń zwiń