X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Starsze panie potrafią zemdleć na zawołanie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 21:00
- Osoby faktycznie potrzebujące, są ostatnimi osobami, które poszłyby na miasto, by prosić o pomoc. W ludziach prawdziwie ubogich są duże pokłady godności i wstydu - uważa socjolog Krzysztof Martyniak.
Audio

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Okazuje się, że w codziennym życiu nie zawsze potrafimy odróżnić osoby naprawdę potrzebujące pomocy od zwykłych naciągaczy.

Socjolog, Krzysztof Martyniak spędził kilka lat przyglądając się zjawisku osób żebrzących. Jego zdaniem w wielu przypadkach uliczni żebracy próbują nas oszukać, wykorzystując do tego ludzką dobroć. - Oni odwołują się do rzeczy, które działają na nasze emocje: chorobę, wygląd, ubóstwo - zwracał uwagę.

Mistrzyniami w wyłudzaniu pieniędzy, zdaniem badacza, są starsze panie. - One potrafią znakomicie udawać słabość. Potrafią kłaść się na podłodze, mówiąc, że nie jadły nic od tygodnia - opowiadał Martyniak.

Co ciekawe, zjawisko żebrania, charakterystyczne jest dla dużych miast, gdzie system bezpłatnej pomocy społecznej jest z reguły dobrze rozwinięty.

- W Warszawie jest dużo punktów pomocowych, gdzie można zjeść obiad, dostać czyste ubranie, i dostać bezpłatną opiekę medyczną - podkreślał socjolog.

Na szczęście polska skala problemu wyłudzania pieniędzy, przez fałszywych żebraków, na tle innych państw nie jest duża. Prym w tym procedrze wiodą Indie. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jedzenie BIO nie jest zdrowsze

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 09:00
Moda na jedzenie ekologiczne dotarła już do Polski. Tymczasem amerykańscy naukowcy pokazują jego mankamenty, bo BIO nie zawsze znaczy lepiej i zdrowiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naucz dziadka internetu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 12:00
W Polsce, aż 9 milionów osób po 50. roku życia nie umie korzystać z dobrodziejstw cyfrowych zdobyczy cywilizacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewidoma kultura

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 09:00
W poniedziałek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Na szczęście coraz częściej dostrzegamy potrzeby osób niewidomych. Dziś bez problemu mogą iść do muzeów czy kina, a nawet zobaczyć mecz na stadionie Legii.
rozwiń zwiń