Po stracie mamy prawo się uśmiechać

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 10:00
- Każda żałoba to jest opowieść bardzo indywidualna. Część ludzi nie chce z tego wyjść... - mówi Olga Morawska, założycielka fundacji "Nagle Sami".
Audio
  • Olga Morawska opowiada o stracie, żałobie i fundacji "Nagle Sami"

Ta podróżniczka i pisarka w 2009 roku straciła męża. Piotr zginął w Himalajach, realizując swoją pasję. W rozmowie z Justyną Dżbik Olga Morawska opowiada o stracie i żałobie, a także o decyzji, by założyć fundację.

- Dziś działam, ale po drodze było wiele załamań. Zresztą wciąż zdarzają mi się wątpliwości. To ciężka droga - mówi. - Doświadczenie zostania nagle młodą wdową było dla mnie zaskakujące i dezintegrujące. Zwłaszcza, że byłam wtedy jeszcze mamą dwóch małych chłopaków: 2-latka i 3- latka - dodaje.

Olga Morawska na pomysł założenia fundacji "Nagle Sami" wpadła, gdy napisała pierwszą książkę "Od początku do końca" - o życiu z człowiekiem z pasją i o tym, co się dzieje, gdy taki człowiek ginie. Zauważyła, że strata nie dotknęła tylko jej; dostawała listy od dziewczyn, głównie młodych wdów.

Fundacja ma na celu pomóc osobom po stracie, pomóc im poradzić sobie z żałobą. "Nagle Sami" chce również nawiązać współpracę z działami HR różnych firm, by były one przygotowani na pracę z zespołem, którego dotknęła strata przyjaciela, czy współpracownika.

Więcej o stracie, żałobie i fundacji "Nagle Sami" znajdziesz w załączonym nagraniu audycji Justyny Dżbik  "Poranek OnLine".

(pj) 

Memento Mori tu wspominamy tych, którzy odeszli.

Zobacz więcej na temat: firma Himalaje Justyna Dżbik
Czytaj także

Starsze panie potrafią zemdleć na zawołanie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 21:00
- Osoby faktycznie potrzebujące, są ostatnimi osobami, które poszłyby na miasto, by prosić o pomoc. W ludziach prawdziwie ubogich są duże pokłady godności i wstydu - uważa socjolog Krzysztof Martyniak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Realizacja marzeń to jest uzależnienie"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 14:00
W listopadowym numerze "Wysokich Obcasów Extra" Marek Górlikowski, cywil, który nie lubi wojny rozmawia z Magdaleną Kozak, która swe życie odmieniła wyjazdem na misję wojskową w Afganistanie. O szczegóły tego spotkania podpytuje Justyna Dżbik.
rozwiń zwiń