Raczkowski: w książce opowiadam o życiu beztroskim

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 11:14
Marek Raczkowski w wywiadzie-rzece opowiada o swoim życiu. Mówi o dzieciństwie bez patologii, alkoholizmu i przemocy. Ale mówi też o prostytutkach i narkotykach.
Audio

Marek Raczkowski znany jest jako ojciec wielu rysunkowych bohaterów, nazywany jest też ojcem wielu skandali. Niedawno ukazała się "Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki", to zapis rozmowy Magdy Żakowskiej z Markiem Raczkowskim. To wydawnictwo do czytania i oglądania.

- Poczułem potrzebę mówienia o rzeczach, o których nikt nie mówi. Wydały mi się one warte opowiadania - mówi rysownik, który był gościem Justyny Dżbik w "Poranku OnLine". - O wielu tych rzeczach trzeba rozmawiać, szczególnie o narkotykach i prostytucji - dodaje.

Marek Raczkowski przyznaje, że już nauczył się jak trzeba rozmawiać z dziennikarzami, tę tajemnicę zdradził na czwórkowej antenie. Zdradza też, że przez wiele lat zafascynowany był radiem: - Radio było najcudowniejszym zjawiskiem za komuny, jeśli chodzi o rzeczywistość medialną - mówi gość Czwórki. - Telewizji władza stawiała wyższe standardy i na mniej można było tam sobie pozwolić - wyjaśnia.

Swojej córce Raczkowski polecił słuchanie Paktofoniki, chciał by na tę muzykę trafiła wcześniej niż jego przyjaciel, Jacek Żakowski. - Hip hop to takie moje kolędy. Mimo to nie mógłbym tworzyć swoich prac słuchając hip hopu, to nie jest muzyka tła - opowiada Raczkowski. Więcej o książce rysownika i o hip hopie w jego życiu dowiesz się słuchając załączonej rozmowy Justyny Dżbik z twórcą w "Poranku OnLine".
(pj)
 

Czytaj także

Chcesz uniknąć kary? Przyznaj się pierwszy (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 11:22
Masz coś na sumieniu i chcesz uniknąć wysokiej kary. Jest tylko jeden sposób, przyznaj się pierwszy, zanim zrobią to inni .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raczkowski: Czeczot był jedyny w swoim rodzaju

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 14:40
- Andrzej Czeczot był dla mnie drugim, po Sławomirze Mrożku, objawieniem w polskim rysownictwie - mówi rysownik i satyryk Marek Raczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Andrzeja Mleczki: Erotyką w PRL

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 18:01
Z tej okazji słynny krakowski rysownik opowiada o swoich początkach jako artysty.
rozwiń zwiń