Książka Eichelbergera i Pawłowicz - "kult młodości to ściema"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 13:00
Psychoterapia, praca nad sobą, polityczna poprawność, wiele dają, ale też mieszają nam w głowach. Żeby nie trafić do raju na niby i odnaleźć harmonię ze światem warto sięgnąć po najnowszą książkę Wojciecha Eichelbergera oraz Beaty Pawłowicz.
Audio
  • Jak nie trafić do raju na niby? Rozmowa z Beatą Pawłowicz (Czwórka)
Beata Pawłowicz i Justyna Dżbik w Czwórce
Beata Pawłowicz i Justyna Dżbik w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

"Życie w micie, czyli jak nie trafić do raju na niby i odnaleźć harmonię ze światem" to w głównej mierze książka o stereotypach, za którą stoją: ceniony psycholog, psychoterapeuta i trener oraz poetka i dziennikarka związana z magazynem "Zwierciadło".

- Ideą tej książki jest uświadomienie i pokazanie czytelnikom, że stereotypy istnieją i są wokół nas - opowiada Beata Pawłowicz. - Mity, na których skupiliśmy się w naszej publikacji są negatywne i dotyczą kultury konsumpcyjnej. Czyli tego, czym nas karmią kolorowe magazyny, telewizje śniadaniowe, plotkarskie portale oraz popularne seriale. Wszechobecność kultu młodości i szczęścia powoduje, że gonimy za nimi nie patrząc na koszty, które przyjdzie nam w tym wyścigu ponieść. My chcemy namówić czytelnika, żeby wyhamował i spojrzał na te kwestie z zupełnie innej strony.

Na "Życie w mice..." składa się 14 rozdziałów, każdy poświęcony innemu stereotypowi.

- Oprócz rozmów z Wojtkiem w książce znajdują się opowieści o ludziach, z którymi jako dziennikarka zetknęłam się na zawodowej drodze - wyjaśnia rozmówczyni Justyny Dżbik. - Zaobserwowałam na przykład, że mężczyźni nawzajem nie uczą siebie honoru. Kiedyś było nie do pomyślenia, żeby facet, który dla innej kobiety zostawił żonę z trójką dzieci znalazł akceptację u swojego ojca czy teścia. Tymczasem dziś to normalne, że panowie nadal utrzymują ze sobą kontakt, a czasami nawet razem idą "w miasto".

Jakie jeszcze stereotypy rządzą naszym życiem i co zrobić, żeby im nie ulec dowiesz się słuchając nagrania z "Poranka OnLine" oraz czytając książkę Beaty Pawłowicz i Wojciecha Eichelbergera.

kul  

Czytaj także

Na "dzień dobry" dobrze sobie pomarudzić

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 18:00
- W życiu chodzi o to, żeby porobić sobie takie rzeczy, żeby każdy dzień był w miarę fajny, bo na cuda to nie ma co liczyć - mówił w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marika: ten festiwal pomoże mi rzucić papierosy

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 09:00
Królowa polskiego dancehallu opowiedziała w Czwórce o festiwalu "Live and Act” i o tym jak w swoim życiu łączy ekologię z ideą życia blisko natury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Związki partnerskie - elektryzujący temat

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 12:00
Ustawa o związkach partnerskich wzbudza wiele kontrowersji. Poznaj argumenty jej zwolenników i przeciwników.
rozwiń zwiń