Związki partnerskie - elektryzujący temat

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 12:00
Ustawa o związkach partnerskich wzbudza wiele kontrowersji. Poznaj argumenty jej zwolenników i przeciwników.
Audio
  • Głosy zwolenników i przeciwników ustawy o związkach partnerskich.

Zwolennicy ustawy o związkach partnerskich dyżurują pod sejmem, by przekonać tych, którzy w Sejmie są jej przeciwni.Na trawie rozłożono różowy baner, ale organizatorzy akcji nie nazywają jej manifestacją. Pod sejm przyszli by rozmawiać. Zamierzają dyżurować do piątku do godziny 19.

- Chcemy doprowadzić do tego, żeby w polskim prawodawstwie wprowadzono rozwiązania ułatwiające parom jednopłciowym i różnopłciowym, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego, normalne funkcjonowanie w polskiej rzeczywistości prawnej - mówi Urszula Pawlik z Akcji "Miłość nie wyklucza". Tworzy się także koalicja organizacji i osób prywatnych "Partnerstwo dla związku" - chcą przekonywać, że ustawa jest potrzebna. 

- To jest zupełnie normalna, życiowa sprawa. Chodzi o rozwiązanie problemów, które każda osoba może mieć, niezależnie od tego jakiej jest płci, tożsamości, orientacji seksualnej - wyjaśnia Agnieszka Weseli.

W debacie pojawiają się też głosy przeciwne ustawie o związkach partnerskich.

- Ustawa może oznaczać, że będziemy osłabiać instytucję rodziny, a nieprzypadkowo ją preferujemy. Jeśli osłabiamy rodziny, to działamy na własną szkodę, zwłaszcza w kontekście dramatycznej sytuacji jeśli chodzi o demografię - wyjaśnia Bartosz Marcuk, zastępca redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita". 

Posłuchaj audycji Justyny Dżbik "Poranek OnLIne"  i dowiedz się jakie są argumenty obu stron.

(pj)

Czytaj także

Biznes na wakacje, a może i na Euro?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 10:00
Niestety, żeby pohandlować w trakcie mistrzostw (oczywiście legalnie) jest już nieco za późno, bo formalności związane z założeniem działalności zajmują trochę czasu. Jednak na wakacyjny biznes jeszcze nie jest za późno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W pierwszej pracy nie licz na kokosy

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 10:00
Jak pokazują badania, większość młodych ludzi swoją pierwszą pracę wykonuje bez podpisywania jakiejkolwiek umowy. Co ciekawe takie rozwiązanie często jest dla nich bardziej opłacalne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje w Polsce? O tym powinieneś wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 11:53
Do urlopu też trzeba się przygotować. Kleszcze, grypa, zapalenie wątroby... O czym należy pamiętać, by wakacje rzeczywiście były czasem relaksu, a nie pasmem nieszczęść?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alarm Śniadaniowy

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2012 12:00
Do zdobycia tostery DeLonghi. Bawcie się z nami!!!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohater filmu "Nietykalni": trochę podkoloryzowali tę opowieść

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 10:00
Abdel Sellou, to człowiek, którego życie stało się kanwą scenariusza hitowej komedii. Jak naprawdę wyglądała historia jego przyjaźni ze sparaliżowanym milionerem?
rozwiń zwiń