Jak radzić sobie podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 10:00
Proces rekrutacyjny w wielkich korporacjach przebiega nieco inaczej niż w małych firmach. Jest z reguły kilkuetapowy, czasem prowadzony w języku obcym. Warto się do niego przygotować i nie dać się zaskoczyć. Jak to zrobić?
Audio
  • Miłosz Brzeziński o tym, jak zrobić korzystne wrażenie na przyszłym pracodawcy, czego się spodziewać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a czego bezwzględnie unikać? (Poranek OnLine/Czwórka)
Jak radzić sobie podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
Foto: Glow Images/East News

Fot.
Fot. W.Kusiński

– W procesie rekrutacyjnym chodzi to, by wybrać osoby najlepsze spośród tych, które się zgłosiły. Nie o to, by wybrać osoby po prostu najlepsze – mówi psycholog, trener osobisty, Miłosz Brzeziński. – Trzeba pamiętać, że w wielu przypadkach te rozmowy tylko sprawiają pozory profesjonalnie przygotowanych, a w gruncie rzeczy są bardzo emocjonalne, bo przeprowadzają je ludzie, tacy jak my.

Bywa, że pytania, które usłyszymy podczas rozmowy kwalifikacyjnej nas zaskoczą. – Zadając pytania, z pozoru nie związane z przyszłym zajęciem, pracodawcy sprawdzają naszą kreatywność i choćby to, jak potencjalny pracownik reaguje na frustrację i zaskoczenie – mówi Brzeziński.

Czytaj także: Wywiady z Miłoszem Brzezińskim <<<

Dlatego, jak donoszą słuchacze Czwórki, podczas rozmowy kwalifikacyjnej usłyszeć możemy prośbę o wyliczenie naszych wad, albo o wymienienie… pięciu niestandardowych zastosowań paska do spodni.

By dowiedzieć się więcej o tym czego unikać podczas rozmów kwalifikacyjnych, jak zaprezentować się z najlepszej strony i czego możemy się spodziewać po przyszłym szefie, posłuchaj nagrania rozmowy z Miłoszem Brzezińskim.

Na audycję "Poranek OnLine" zapraszamy codziennie, od poniedziałku do piątku, już po godz. 6 rano

(kd)

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: w małych firmach rządzi ideologia, w dużych jest to niedopuszczalne

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 11:00
Czy w biznesie jest miejsce na osobiste sympatie, poglądy polityczne albo wyrażanie opinii na przykład na temat orientacji seksualnej współpracowników?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: brak motywacji jest problemem wyłącznie bogatych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 18:00
– Nawyki mają potężną moc i to już wiadomo od dawna – mówi w Czwórce psycholog i trener osobisty Miłosz Brzeziński. – A my jesteśmy sumą naszych nawyków, to one dają nam poczucie bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: liczy się to gdzie jest głowa, a nie pupa

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 10:38
Święto Pracy obchodzimy odpoczywając. Warto zadbać by odpoczynek był efektywny, co zapewni nam lepsze samopoczucie, a potem lepszą kondycję w pracy.
rozwiń zwiń