Religia wkracza na Stadion Narodowy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 13:18
"Jezus na Stadionie Narodowym" to wydarzenie, które wpisuje się w Rok Wiary, ogłoszony przez byłego papieża Benedykta XVI. Czy obiekty sportowe to dobre miejsce na modlitwę?
Audio
  • Jezus na Stadionie Narodowym - materiał Bartka Wasilewskiego (Czwórka/Poranek OnLine)
Fragment plakatu reklamującego wydarzenie
Fragment plakatu reklamującego wydarzenieFoto: mat.pras.

6 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie miało miejsce duże wydarzenie, wielka modlitwa.

- Zorganizowaliśmy spotkanie "Jezus na Stadionie Narodowym", by podkreślić trwający Rok Wiary i aby zaprosić ludzi, którzy chcą z nami wspólnie celebrować misteria naszego Zbawienia, by razem się spotkać, razem uwielbiać Jezusa i budować naszą wiarę - mówi siostra Tomasza, organizatorka wydarzenia. - Poprowadzi nas w tym ks. John Baptist Bashobora, charyzmatyczny kapłan z Ugandy.
Polacy bardzo lubią przyjeżdżać na rekolekcje Bashobora, który często bywa w Polsce. W wydarzeniu "Jezus na Stadionie Narodowym" udział weźmie również biskup Marek Solarczyk z diecezji warszawsko-praskiej i księża z całej Polski.

- Nie możemy się zgodzić na chrześcijaństwo wyalienowane z życia, zamknięte w kruchcie kościelnej - mówi Ks. Krzysztof Ołdakowski. - W Boże Ciało też wychodzimy z procesją i znaczenie jest bardzo głębokie, bo wychodzimy z Bogiem na ulice naszych wiosek i miast. To wnoszenie świętości we wszystkie obszary naszego życia - wyjaśnia.
Ewa Czaczkowska, publicystka "Do rzeczy", podkreśla, że spotkanie religijne na stadionie nie jest niczym nowym. Taka forma jest bardzo popularna na całym świecie.
Jaki jest cel tego spotkania dowiesz się słuchając załączonego materiału Bartka Wasilewskiego z "Poranka OnLine".
(pj)

Czytaj także

Koncert Madonny na Stadionie Narodowym. Ministerstwo Sportu straciło 5 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 14:50
Ministerstwo Sportu dofinansowało koncert gwiazdy kwotą ponad 6 mln zł. Pieniądze miały się zwrócić. Ostatecznie resort stracił prawie 5 mln zł - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, na który powołuje się "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń