Indoor cycling: schudnij 800 kalorii w 45 minut!

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 15:20
- Myślałem, że po 15 minutach umrę - powiedział po trenigu reporter Czwórki, Błażej Prosniewski, który postanowił osobiście przekonać się na czym polega indoor cycling.
Audio
  • Instruktor Piotr Galus tłumaczy na czym polega indoor cycling (Poranek OnLine/Czwórka)
Indoor cycling: schudnij 800 kalorii w 45 minut
Foto: Glow Images/East News

Indoor cycling podbija polskie kluby fitness, bo gwarantuje najlepsze rezultaty treningowe i maksimum korzyści dla zdrowia i sprawności. A to wszystko przy wykorzystaniu dobrze znanego wszystkim urządzenia, czyli roweru.

 - Trening w salce rowerowej jest bardzo specyficzny - tłumaczy Piotr Galus, instruktor indoor cyclingu, z fitness klubu "Zdrofit". - Jesteśmy podczepieni naszymi stopami do roweru stacjonarnego, który jest ustawiony mocno na ziemi i nie rusza się. Więc mocno musimy również uruchomić naszą wyobraźnię, aby wytrzymać te 45 minut.

Do pomocy osoby, które ćwiczą mają instruktora oraz dobrą muzykę.

 - W treningu wytrzymałościowym staramy się utrzymać tętno na średnim poziomie, tak aby spalać jak najwięcej tłuszczu wykorzystując do tego tlen - mówi instruktor. I dodaje: - W trakcie tego wysiłku możemy spalić nawet 700 kalorii.

A najtrudniejszy w indoor cyclingu jest pierwszy krok. Tak przynajmniej twierdzi rozmówca Błażeja Prośniewskiego. Więcej na ten temat dowiesz się słuchając nagrania z "Poranka OnLine".

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka rower SPORT
Czytaj także

Rowerzyści kontra kierowcy - kto wygra bój o miasto?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 12:00
Czego wciąż brakuje rowerzystom w mieście? Okazuje się, że po prostu… miejsc do jeżdżenia. Choć teoretycznie zarówno kierowcy aut, jak i miłośnicy jednośladów przyznają, że ustępują sobie wzajemnie pola i traktują się z szacunkiem, w praktyce bywa zupełnie inaczej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pohulaj sobie na hulajnodze

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 09:58
Gdy Basia Szerszeń i Filip Krysiak zamarzyli o miejskiej hulajnodze okazało się, że oferta dla dorosłych jest bardzo uboga. Z tego powodu stworzyli własny pojazd, prosty i pełen autorskich rozwiązań.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Okoński: futbol jest jak nałóg

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 13:00
Pierwsze kroki w kibicowaniu stawiał na stadionie Okocimskiego, kolejne na Cracovii. Od 1987 roku emocjonalnie związany z londyńskim Tottenhamem. Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” oraz autor książki "Futbol jest okrutny". Michał Okoński.
rozwiń zwiń