Podróż autostopem może być "all inclusive"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 15:00
Autostopem podróżuje po świecie, w czasie wolnym organizuje festiwal podróżniczy. Piotr Józef Parobiec opowiada o festiwalu Lama World Adventure.
Audio
  • Startuje Lama World Adventure. Sprawdź co w programie (Poranek OnLine/Czwórka)
Piotr Józef Parobiec i Justyna Dżbik
Piotr Józef Parobiec i Justyna DżbikFoto: Wojciech Kusiński

- Celem imprezy jest propagowanie podróży - mówi gość "Poranka OnLine". - Ale nie takich "all inclusive", bo dla prawdziwych podróżników taka opcja to wstyd. Nam chodzi o promocję podróżowania i poznawania ludzi, którzy pozwolą nam dotrzeć do rejonów niedostępnych dla zwykłych turystów.

Pierwsza edycja imprezy startuje w Warszawie 13 czerwca i potrwa do 16 czerwca.

- W ramach festiwalu będziemy mogli na przykład podróżować koleją transsyberyjską i zobaczyć noc polarną. Odwiedzimy także Islandię, Afrykę i Chiny - wylicza organizator Lama World Adventure. - W zależności od podróżnika - prelegenta będziemy pokazywać filmy albo slajdy. Każde spotkanie to także szansa na dyskusję i na wspaniałe nagrody.

Gościem specjalnym tej edycji będzie Maciej Orłoś, który w piątek 14 czerwca, w Pałacu Kultury będzie przekonywał, że "Nie ma jak Polska". W programie imprezy nie zabraknie także porad dla autostopowiczów: - Może trudno to sobie wyobrazić, ale podróż autostopem też może być "all inclusive". Ludzie którzy zabierają autostopowiczów, bardzo często zapraszają ich także na jedzenie. Ja w ten sposób miałem szansę raczyć się musem z kasztanów albo kurczakiem z orzechami - wspomina rozmówca Justyny Dżbik.

Lama World Adventure będzie odbywać się w różnych miejscach w stolicy, m. in. w klubach: Znajomi Znajomych, Mam Ochotę oraz Coffeetura.

kul

Czytaj także

Bicie dzieci? "Nie znamy innych metod wychowawczych"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 15:30
Według badań w ciągu ostatnich dwóch lat społeczne przyzwolenie na bicie dzieci spadło o ok. 10 proc. Jednocześnie 70 proc. Polaków "w pewnych sytuacjach" akceptuje bicie dzieci jako metodę wychowawczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Potaczała: pierwsza w Polsce komuna hipisów powstała w Bieszczadach

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 18:30
W sentymentalną podróż wybraliśmy się w towarzystwie Krzysztofa Potaczały, autora reportaży "Bieszczady w PRL-u".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na pątniczym szlaku: to podróż w głąb siebie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2013 08:00
Maria Wiernikowska postanowiła przebyć słynną trasę pątników. O wyprawie i o dzienniku z tej podróży opowiedziała nam w "Kontrkulturze".
rozwiń zwiń