Podróż autostopem może być "all inclusive"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 15:00
Autostopem podróżuje po świecie, w czasie wolnym organizuje festiwal podróżniczy. Piotr Józef Parobiec opowiada o festiwalu Lama World Adventure.
Audio
  • Startuje Lama World Adventure. Sprawdź co w programie (Poranek OnLine/Czwórka)
Piotr Józef Parobiec i Justyna Dżbik
Piotr Józef Parobiec i Justyna DżbikFoto: Wojciech Kusiński

- Celem imprezy jest propagowanie podróży - mówi gość "Poranka OnLine". - Ale nie takich "all inclusive", bo dla prawdziwych podróżników taka opcja to wstyd. Nam chodzi o promocję podróżowania i poznawania ludzi, którzy pozwolą nam dotrzeć do rejonów niedostępnych dla zwykłych turystów.

Pierwsza edycja imprezy startuje w Warszawie 13 czerwca i potrwa do 16 czerwca.

- W ramach festiwalu będziemy mogli na przykład podróżować koleją transsyberyjską i zobaczyć noc polarną. Odwiedzimy także Islandię, Afrykę i Chiny - wylicza organizator Lama World Adventure. - W zależności od podróżnika - prelegenta będziemy pokazywać filmy albo slajdy. Każde spotkanie to także szansa na dyskusję i na wspaniałe nagrody.

Gościem specjalnym tej edycji będzie Maciej Orłoś, który w piątek 14 czerwca, w Pałacu Kultury będzie przekonywał, że "Nie ma jak Polska". W programie imprezy nie zabraknie także porad dla autostopowiczów: - Może trudno to sobie wyobrazić, ale podróż autostopem też może być "all inclusive". Ludzie którzy zabierają autostopowiczów, bardzo często zapraszają ich także na jedzenie. Ja w ten sposób miałem szansę raczyć się musem z kasztanów albo kurczakiem z orzechami - wspomina rozmówca Justyny Dżbik.

Lama World Adventure będzie odbywać się w różnych miejscach w stolicy, m. in. w klubach: Znajomi Znajomych, Mam Ochotę oraz Coffeetura.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bicie dzieci? "Nie znamy innych metod wychowawczych"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 15:30
Według badań w ciągu ostatnich dwóch lat społeczne przyzwolenie na bicie dzieci spadło o ok. 10 proc. Jednocześnie 70 proc. Polaków "w pewnych sytuacjach" akceptuje bicie dzieci jako metodę wychowawczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Potaczała: pierwsza w Polsce komuna hipisów powstała w Bieszczadach

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 18:30
W sentymentalną podróż wybraliśmy się w towarzystwie Krzysztofa Potaczały, autora reportaży "Bieszczady w PRL-u".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na pątniczym szlaku: to podróż w głąb siebie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2013 08:00
Maria Wiernikowska postanowiła przebyć słynną trasę pątników. O wyprawie i o dzienniku z tej podróży opowiedziała nam w "Kontrkulturze".
rozwiń zwiń