Na "Wzorach" design nie gryzie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 12:25
Design to nie tylko oferta dla ludzi z wypchanym portfelem. Organizatorki Warszawskich Targów Designu "Wzory" przekonują, że dobre wzornictwo jest dla każdego.
Audio
  • Ola Monola opowiada o Warszawskich Targach Designu "Wzory" (Poranek OnLine/Czwórka)
Ola Monola i Justyna Dżbik
Ola Monola i Justyna DżbikFoto: Wojciech Kusiński

Już w sobotę, 22 czerwca odbędą się Warszawskie Targi Designu "Wzory", na które zaproszono 70 wystawców z całej Polski.

- Chcemy pokazać, że design to nie tylko oglądanie pięknych rzeczy przez internet - mówi Ola Monola, stołeczna aktywista, działaczka, artystka, współorganizatorka "Wzorów". - To niekoniecznie jest coś drogiego, z najwyższej półki. Chcemy pokazać, że fajne wzornictwo to jest coś, czego można realnie dotknąć, zobaczyć i poznać twórców - dodaje.
Celem "Wzorów", oprócz zapewnienia fantastycznej zabawy, jest wspieranie artystycznego mebla. Organizatorki chcą pogodzić konsumpcyjny styl życia z potrzebą estetyki i głębszym przekazem.
- Design nie musi być drogi, choć taki bywa. Warto się też przekonać, dlaczego design bywa drogi i dlaczego te rzeczy są wyjątkowe - mówi Ola Monola. - "Wzory" to nie tylko zakupy ale też poszukiwanie inspiracji i przekonanie się naocznie, że design nie gryzie.
Temat "Wzorów" krąży wokół wnętrzarstwa, mebli, wyposażenia domu. - Postarałyśmy się, razem z Jagodą Valkov, współorganizatorką "Wzorów", żeby był jak najszerszy wybór. Będzie ceramika i dodatki kuchenne, i duże meble, i gabaryty, ale też drobne dodatki designerskie, dużo designu dla dzieci - wymienia Ola Monola.
Nie zabraknie znanych i renomowanych firm, ale także młodych, szukających dla siebie miejsca na rynku projektantów. Imprezę uprzyjemni muzyka, piknikowa atmosfera i wystawcy Le Targu.
"Wzory" odbędą się w Centrum Promocji Kultury Praga Południe, 22 czerwca.
(pj)

Zobacz więcej na temat: SZTUKA

Czytaj także

Wystawa prac polskiego artysty w paryskim metrze

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 14:40
Od soboty 15 czerwca na stacji Saint-Germian-de-Pres w paryskim metrze można oglądać prace polskiego artysty Józefa Wilkonia. Wystawa potrwa do 14 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hashtagi, "Wzory" i Jerzy Dudek na nowej drodze życia

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 17:00
Na początek nowego tygodnia mamy całą masę pytań, jeszcze więcej odpowiedzi i mnóstwo gości. Wśród nich Ola Monola, Jerzy Dudek i Rudimental.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulturowa śmietanka zjechała do Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 09:02
W "Wybieram Dwójkę" mówiliśmy o rozpoczynającym się we Wrocławiu światowym Kongresie International Society for the Performing Arts.
rozwiń zwiń