Stasiak, Ten Typ Mes i ich wspólne, lepsze żbiki

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 09:00
Klip do utworu pt. „Urszula” na płycie "Lepsze żbiki" kolektywu Alkopoligamia, został nagrany… jednym ujęciem kamery. – Robiliśmy do tego osiem podejść, bo operatora bolały już plecy – śmieje się Stasiak. – Ale ostatecznie się udało.
Audio
  • Łukasz Stasiak o płycie "Lepsze żbiki" i współpracy z Ten Typ Mesem (Poranek OnLine/Czwórka)
Łukasz Stasiak
Łukasz StasiakFoto: Wojciech Kusiński

Płyta "Lepsze Żbiki" z utworami Łukasza Stasiaka i Ten Typ Mesa, wydana nakładem Alkopoligamii, to zarówno zbiór premierowych utworów nagranych w towarzystwie innych muzyków, jak i w pełni solowych piosenek Typa. To także w pewnym sensie prezentacja… ich muzycznej rodziny. – Są trzy głowy tej rodziny: ja, Ten typ Mes i Witek Michalak, odpowiedzialny za filmy, teledyski – mówi Stasiak. – Ale "muzyczną głową" jest z pewnością Ten Typ Mes, bo jeśli coś się dzieje, zmienia, on musi to zaopiniować. Poza tym jest on jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce.

W projekcie udział biorą zarówno młodzi, nieznani jeszcze artyści, jak i "starzy żbikowi wyjadacze", m.in. Piotr Pacak, czy Shogun, a także Monika Borzym.

"Wizytówką" płyty jest "Alkopoligamia 2013", czyli pierwszy numer. – To autorski pomysł Mesa – mówi gość Poranka OnLine. – Czegoś takiego chyba nie było w polskim hiphopie. Nagrywając teledysk każdy z nas znał tylko refren piosenki. Ale myślę, że ostatecznie nie było rozczarowania.

Alkopoligamia wspiera także zwierzaki. – Oczywiście, opiekujemy się żbikami w łódzkim zoo – opowiada Stasiak. – Był to zresztą jeden z elementów, od których rozpoczęliśmy promocję albumu.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka hip hop MUZYKA
Czytaj także

Vienio: polską muzykę z lat 80. i 90. po prostu trzeba znać

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 13:59
Jego nowa płyta "Profil pokoleń" to album, opierający się na hiphopowych wersjach artystów przełomu lat 80. i 90., m.in. Lecha Janerki, czy Grzegorza Ciechowskiego. Ich teksty są cytowane, ale jednocześnie przyodziane w nowoczesną aranżację i współczesny komentarz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łona i Webber: na hip hopie można zarobić, ale to ciężki kawałek chleba

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 09:40
Błyskotliwe teksty Łony połączone z doskonałymi bitami Webbera sprawiają, że tandem od lat utrzymuje się w ścisłej czołówce polskiego hip hopu. I świetnie sobie radzi: w studiu i na scenie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gavlyn: wiara w siebie pozwala mi zdobywać świat

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 14:00
Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych raperek na świecie. 4 lipca zagra swój pierwszy koncert w Polsce, a w Czwórce opowiadała o tym, co ją kręci w muzyce i jak wyglądają jej występy na żywo.
rozwiń zwiń