X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polak na zakupach potrzebuje doradcy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 11:40
Czym statystyczny Polak kieruje się robiąc zakupy - reklamami, przecenami a może opinią znajomych? Dzięki raportowi "Polacy Rekomendują" znamy już odpowiedź na to pytanie.
Audio
  • Czym kierujemy się w trakcie zakupów? Znamy wyniki badań (Poranek OnLine/Czwórka)
Polak na zakupach potrzebuje doradcy
Foto: Glow Images/East News

- W przypadku żywności, kosmetyków oraz chemii gospodarczej o naszym wyborze przede wszystkim decyduje przyzwyczajenie. Kolejnym czynnikiem są preferencje członków rodziny - wyjaśnia Natalia Sikorska z domu badawczego Nielsen. - Nie sposób też nie docenić roli znajomych, których pytamy o radę jeśli chodzi o piwo, wino albo lekarstwa.

Potwierdzają to wyniki badania "Polacy Rekomendują". Aż 78 procent ankietowanych przyznało, że pyta swoich znajomych o opinię przed zakupem, a 68 procent zadeklarowało wysoki stopień zaufania w stosunku do ich rekomendacji.

- Jeśli chodzi o produkty luksusowe to tutaj w podejmowaniu naszych decyzji coraz większą rolę odgrywa internet - mów Piotr Dybowski z domu badawczego Maison. - Tak się dzieje w przypadku sprzętu AGD i RTV. Kiedy jednak mamy kupić drogie perfumy albo krem tutaj głos przyjaciela lub przyjaciółki bywa decydujący.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

BlogerStar: blogi kulinarne czytamy w poniedziałek, modowe najchętniej w sobotę

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 12:30
Kto pisze blogi, kto je czyta i które tematy cieszą się największym powodzeniem - to tylko część pytań, na które odpowiedzi znajdziemy w BlogerStar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakupy za granicą! A co z gwarancją?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 15:38
Na wakacjach za granicą chętnie robimy zakupy. Buty, ubrania czy sprzęt elektroniczny często jest tam tańszy. Przez wakacyjny luz czasem zapominamy o paragonach, a trzeba je mieć w przypadku reklamacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto zyska na dłuższych wakacjach?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 09:10
Trzy wakacyjne miesiące i cztery terminy ferii letnich rozładują ruch na drogach, obniżą ceny, wydłużą sezon i zwiększą liczbę miejsc prac. Czy propozycja Polskiego Związku Organizatorów Turystyki ma tylko dobre strony?
rozwiń zwiń