Na rower nigdy nie jest za późno

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 12:30
Podobno na naukę jazdy na rowerze nigdy nie jest za późno, bo wystarczy, że raz ruszysz z miejsca i już nigdy nie zapomnisz tej umiejętności.
Audio
  • Szybki kurs jazdy na rowerze (Poranek OnLine/Czwórka)
Na rower nigdy nie jest za późno
Foto: Glow Images/East News

Rowerzyści nie mają wątpliwości, że najłatwiej jest opanować tę umiejętność będąc jeszcze dzieckiem. Kiedy jednak ma się naście lat nauka jazdy na rowerze może sprawić trochę trudności.

- Młody człowiek ma mniejszą wyobraźnię i mniej rzeczy się boi - tłumaczy trener Michał Gajda. - Starsza osoba jest już w stanie przewidzieć co się stanie jak straci równowagę i jak bardzo może to zaboleć. Z drugiej strony ludzie dojrzali mają lepiej rozwiniętą motorykę, więc teoretycznie szybciej powinni przyswoić zasady jazdy na rowerze.

Rozmówca Kasi Węsierskiej przekonuje, że na naukę nigdy nie jest za późno: - To wszystko jest kwestią nastawienia. Trzeba po prostu chcieć. Siadamy na rower i próbujemy. Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz - przekonuje ekspert.

kul

Czytaj także

BlogerStar: blogi kulinarne czytamy w poniedziałek, modowe najchętniej w sobotę

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 12:30
Kto pisze blogi, kto je czyta i które tematy cieszą się największym powodzeniem - to tylko część pytań, na które odpowiedzi znajdziemy w BlogerStar.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rolkarze kontra rowerzyści i piesi – odwieczni wrogowie na drogach?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 12:00
Na polskich ulicach coraz częściej, obok kierowców samochodów i rowerzystów, zobaczyć można rolkarzy. – Kompletnie nie przejmują się pieszymi w parkach i na chodnikach – skarżą się słuchacze Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Robert Lewandowski - pogromca Realu bohaterem książki

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 08:00
Co prawda nie jest w stanie uzdrowić polskiej reprezentacji, za to na liście najwyżej wycenianych polskich gwiazd znajduje się na pierwszym miejscu. Kto? Piłkarz Robert Lewandowski - bohater książki "Pogromca Realu".
rozwiń zwiń