SKAT - odpowiedź na zagubienie tatów

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 10:49
- W stolicy funkconuje 17 klubów dla mam, najwyższy czas na klub dla tatów - mówi Paweł Maciaszek, współzałożyciel Stołecznego Klubu Aktywnych Tatów, miejsca dla ojców, które powstało z zagubienia.
Audio
  • Paweł Maciaszek opowiada o Stołecznym Klubie Aktywnych Tatów (Czwórka/Poranek OnLine)
SKAT - odpowiedź na zagubienie tatów
Foto: Glow Images/East News

Od niedawna działa w Warszawie Stołeczny Klub Aktywnych Tatów (SKAT). Panowie zaangażowani w projekt już zapowiadają liczne warsztaty, zajęcia w plenerze i wycieczki za miasto.

Paweł Maciaszek przyznaje, że u podstaw założenia SKATa leży problem z odnalezieniem się mężczyzn w dzisiejszym świecie.

- Wydaje mi się, że mamy do czynienia z luką międzypokoleniowa - mówi współzałożyciel klubu, z Fundacji Rozwód? Poczekaj! - Naszym dziadkom czy pradziadkom było łatwiej - wzorce i role były jasno określone. W tej chwili jest trudniej. Nawet jeśli mieliśmy szczęście urodzić się w dobrej, ciepłej wspierającej rodzinie i z niej czerpać wzorce, to może się okazać, że te wzorce męskie są nieprzystające do dzisiejszej rzeczywistości, nieaktualne - wyjaśnia.

Paweł
Paweł Maciaszek i Kuba Kukla w Czwórce /fot. Wojciech Kusiński

 

Nie da się ukryć, że często dzisiejszych mężczyzn charakteryzuje zagubienie, wycofanie, brak pewności siebie, co powoduje nieprzychylne komentarze kobiet pod ich adresem.

- SKAT powstał po to, żeby normalni faceci mieli miejsce do spotkań, do wymiany poglądów. Jeśli poproszą o wsparcie, to mogą je dostać - mówi Paweł Maciaszek. - Członkowie klubu będą spotykali się raz w tygodniu. SKAT będzie działał nomadycznie, a większość jego aktywności będzie outdoorowa.

Aktywni Tatowie na spotkaniach klubu nie stronią też od tematów trudnych, porządkowania relacji ze swoimi ojcami, mówienia np. o zjawisku "ojciec-bankomat". Jak potwierdza gość "Poranka OnLine" panowie potrafią rozmawiać szczerze i otwarcie w pewnych, szczególnych warunkach, a takie są w Klubie.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka rodzice tata
Czytaj także

Nowoczesne świadome rodzicielstwo

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 12:30
Rodzicielstwo przechodzi przemianę, zmienia się podejście rodziców do siebie i swoich dzieci - jak to wyglądało kiedyś, a jak jest dziś, opowiadała Kamila Waleszkiewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Załatwiłam rodzicom rolę w filmie"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 11:30
2 lata temu opuściła Akademię Teatralną i na razie zadomowiła się w teatrze. Gra w "Pod Mocnym Aniołem", a za chwilę w "Zemście". I choć jest z tych Zborowskich, kroczy własną drogą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zanim opublikujesz - pomyśl

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 17:11
W poniedziałek tematem dnia audycji "Poranek OnLine" będzie kampania społeczna "Pomyśl zanim wrzucisz", której celem jest zwrócenie uwagi internautów na to jakie fotografie z wizerunkiem dzieci umieszczają w sieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uniwersyteckie przedszkola - rozwiązanie dla studiujących rodziców

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 10:53
Gdy mama i tata idą na studia pojawiają się pytania, kto zajmie się ich dzieckiem, czy w szkole znajdą miejsce by nakarmić czy przewinąć malucha. Uczelnie wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom, ale wciąż jest wiele do zrobienia.
rozwiń zwiń