X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyfryzacja Polskiego Radia - co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 10:00
Od 1 października tego roku wszystkie programy Polskiego Radia nadawane są w systemie DAB+, na razie tylko w aglomeracji Śląskiej i Warszawskiej, ale już niedługo na terenie Polski zaczną pojawiać się kolejne nadajniki.
Audio
  • Czego potrzebujemy, by odbierać audycje Polskiego Radia w cyfrowej jakości? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Dlaczego nie można słuchać radia cyfrowego w telefonie? Do których miast w najbliższym czasie dotrze system DAB+? - odpowiada rzecznik Polskiego Radia (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Czy w radiu hybrydowym, odbierającym w systemie DAB+ będzie można słuchać audycji Polskiego Radia? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Czy przez odbiornik DAB+ można odbierać stacje Polskiego Radia w innych krajach? I jak wygląda cyfrowe radio w małych górskich miejscowościach? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Co należy zrobić po pierwszym włączeniu odbiornika radiowego w systemie DAB+? - na to i inne pytania odpowiada ekspert (Czwórka/Poranek OnLine)
Studio Czwórki
Studio CzwórkiFoto: Czwórka

Cyfryzacja to prawdziwy krok milowy w historii Polskiego Radia. Dzięki  cyfrowemu systemowi DAB + odbiorcy nie tylko usłyszą różnicę w jakości dźwięku, ale będą mieli dostęp do bogatszej oferty programowej ( w sumie do 12 programów nadawanych w cyfrowej jakości), a także otrzymają dodatkowe usługi – jak np. możliwość odbioru obrazów multimedialnych.

Czytaj także Cyfryzacja Polskiego Radia: ciesz się radiem w najlepszej jakości <<<

Mimo, iż o  cyfryzacji dużo się mówi,  to wielu naszych słuchaczy  ma pytania dotyczące przejścia na nadawanie cyfrowe. Dlatego do końca roku w "Poranku On Line" w Czwórce będziemy na nie odpowiadać.

Zapraszamy na stronę dabplus.polskieradio.pl <<<

O tym jaką jakość dźwięku zapewnia standard DAB+ w Polsce, czy do odbiory sygnału cyfrowego wymagana jest inna lub dodatkowa antena? A także czy radio cyfrowe działa na odbiornikach DVB-T? I czy DAB i DAB+ to odmienne technologie?

Zapraszamy do wysłuchania odpowiedzi na pytanie: Dlaczego nie można słuchać radia cyfrowego w telefonie, choć da się w nim słuchać radia FM? Do których miast w najbliższym czasie dotrze system DAB+? - w Czwórce odpowiada Radosław Kazimierski, rzecznik Polskiego Radia.

Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące cyfryzacji Polskiego Radia w każdy piątek w "Poranku On Line". Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cyfryzacja Polskiego Radia. "To bardzo duży krok naprzód"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 17:30
Poprawa zasięgu, znakomity dźwięk - to tylko niektóre zalety wprowadzenia cyfrowej jakości programów radiowych. Na początek mogą je odbierać mieszkańcy Warszawy i Katowic, a do końca 2015 roku radio w technologii DAB+ będzie dostępne w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radio Eureka postawi na edukację

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 14:50
Większy zasięg, lepszy dźwięk i nowe kanały - Polskie Radio na cyfrowym multipleksie ma słuchaczom dużo do zaoferowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja Polskiego Radia. "To znacząca zmiana jakościowa"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 12:16
Jak mówi wiceprezes zarządu Polskiego Radia Henryk Cichecki, rozpoczęty miesiąc temu proces jest istotnym przedsięwzięciem w dziejach polskiej radiofonii.
rozwiń zwiń