Cyfryzacja Polskiego Radia - co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 10:00
Od 1 października tego roku wszystkie programy Polskiego Radia nadawane są w systemie DAB+, na razie tylko w aglomeracji Śląskiej i Warszawskiej, ale już niedługo na terenie Polski zaczną pojawiać się kolejne nadajniki.
Audio
  • Czego potrzebujemy, by odbierać audycje Polskiego Radia w cyfrowej jakości? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Dlaczego nie można słuchać radia cyfrowego w telefonie? Do których miast w najbliższym czasie dotrze system DAB+? - odpowiada rzecznik Polskiego Radia (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Czy w radiu hybrydowym, odbierającym w systemie DAB+ będzie można słuchać audycji Polskiego Radia? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Czy przez odbiornik DAB+ można odbierać stacje Polskiego Radia w innych krajach? I jak wygląda cyfrowe radio w małych górskich miejscowościach? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Co należy zrobić po pierwszym włączeniu odbiornika radiowego w systemie DAB+? - na to i inne pytania odpowiada ekspert (Czwórka/Poranek OnLine)
Studio Czwórki
Studio CzwórkiFoto: Czwórka

Cyfryzacja to prawdziwy krok milowy w historii Polskiego Radia. Dzięki  cyfrowemu systemowi DAB + odbiorcy nie tylko usłyszą różnicę w jakości dźwięku, ale będą mieli dostęp do bogatszej oferty programowej ( w sumie do 12 programów nadawanych w cyfrowej jakości), a także otrzymają dodatkowe usługi – jak np. możliwość odbioru obrazów multimedialnych.

Czytaj także Cyfryzacja Polskiego Radia: ciesz się radiem w najlepszej jakości <<<

Mimo, iż o  cyfryzacji dużo się mówi,  to wielu naszych słuchaczy  ma pytania dotyczące przejścia na nadawanie cyfrowe. Dlatego do końca roku w "Poranku On Line" w Czwórce będziemy na nie odpowiadać.

Zapraszamy na stronę dabplus.polskieradio.pl <<<

O tym jaką jakość dźwięku zapewnia standard DAB+ w Polsce, czy do odbiory sygnału cyfrowego wymagana jest inna lub dodatkowa antena? A także czy radio cyfrowe działa na odbiornikach DVB-T? I czy DAB i DAB+ to odmienne technologie?

Zapraszamy do wysłuchania odpowiedzi na pytanie: Dlaczego nie można słuchać radia cyfrowego w telefonie, choć da się w nim słuchać radia FM? Do których miast w najbliższym czasie dotrze system DAB+? - w Czwórce odpowiada Radosław Kazimierski, rzecznik Polskiego Radia.

Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące cyfryzacji Polskiego Radia w każdy piątek w "Poranku On Line". Zapraszamy!

Czytaj także

Cyfryzacja Polskiego Radia. "To bardzo duży krok naprzód"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 17:30
Poprawa zasięgu, znakomity dźwięk - to tylko niektóre zalety wprowadzenia cyfrowej jakości programów radiowych. Na początek mogą je odbierać mieszkańcy Warszawy i Katowic, a do końca 2015 roku radio w technologii DAB+ będzie dostępne w całej Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Radio Eureka postawi na edukację

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 14:50
Większy zasięg, lepszy dźwięk i nowe kanały - Polskie Radio na cyfrowym multipleksie ma słuchaczom dużo do zaoferowania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cyfryzacja Polskiego Radia. "To znacząca zmiana jakościowa"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 12:16
Jak mówi wiceprezes zarządu Polskiego Radia Henryk Cichecki, rozpoczęty miesiąc temu proces jest istotnym przedsięwzięciem w dziejach polskiej radiofonii.
rozwiń zwiń